banner2

banner1

banner22

Mevsim normaline döndük

Aylardır yağış almayan Sakarya’nın yüksek kesimleri beyaza büründü. Yıllar önce kapanan köy yolları haberleri ‘beyaz esaret’ başlıklarıyla servis edilirdi. Bugün gelen kapanan yol haberine sevindik

Taraklı 14.01.2021, 10:24 Editör: Gizem Demirsoy
Mevsim normaline döndük
banner48

KAR SEVİNDİRDİ

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yaz ve sonbahar döneminde bölgemize beklenen seviyede yağmur düşmemesi sonrasında kuraklık uyarısı yapmıştı. Mevsim normallerinin üzerinde seyir eden hava sıcaklığı bu hafta yerini kar yağışına bıraktı. Şehrin yüksek kesimlerine yağan kar sevindirdi.

YÜKSEK KESİMLER BEYAZA BÜRÜNDÜ

Hendek, Akyazı, Kocaali, Karasu, Pamukova, Geyve ve Taraklı’nın yüksek kesimleri beyaza büründü. Kar yağışı Taraklı’nın doğal güzellikleriyle öne çıkan Karagöl Yaylasına ulaşıma kapattı. Aballar Mahallesi, Tuzla Mahallesi, Hark Mahallesi ve Uğurlu Mahallesinin ulaşım yollarının kapalı olduğu haberi büyük sevinç yarattı. Şehrin yüksek kesimleri beyaza bürünürken, merkezde ise kar soğuğu kendini iyice hissettirdi.

SICAKLIKLAR EKSİ 1’E KADAR DÜŞECEK

Meteoroloji işleri Genel Müdürlüğü verilerine göre 3 gün karla karışık yağmur beklenirken Pazar ve pazartesi günleri ise kar yağışı bekleniyor. Hafta sonu gece sıcaklıklarının eksi 1 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

KAPALI KÖY YOLU YOK

Öte yandan Jandarma Komutanlığı'ndan yeni yapılan açıklamada Taraklı ilçesinde kapanan köy yolunun bulunmadığı bildirildi.

Yorumlar (0)