banner2

banner1

banner22

İpek Böceği Yetiştiriyor

Taraklı İlçesi Hark-Veyseller Mahallesi’nde Enver Vural bütçesine katkı sağlamak için ipek böceği yetiştiriciliği yapmaya başladı.

Taraklı 26.05.2020, 17:22
İpek Böceği Yetiştiriyor
banner48

Taraklı İlçesi Hark-Veyseller Mahallesi’nde ikamet eden Enver Vural bütçesine katkı sağlamak amacıyla ipek böceği yetiştiriciliği yapmaya başladı. Vural Koza yetiştiriciliği için tohum aldığını ifade ederek, bütçesine katsı sağlamak için kolları sıvadığını açıkladı. Vural ''Çiftçilik ve hayvancılık yapıyorum. Bütçesine katkı sağlamak için kolları sıvadım. Evimizin oturma odasını boşaltarak, orayı iş yerim haline getirdim. Daha öncede ipek böceği yetiştiriciliği yaptığı için deneyimim var” dedi.

İPEK BÖCEKLERİNE 24 SAAT MÜZİK DİNLETİYOR

 Evinin odasındaki iş yerinde bulunan ipek böceklerini sürekli kontrol ettiğini vurgulayan Vural, ''İpek böceklerini farelerden korumak için 24 saat müzik dinletiyorum ve oda sıcaklığını sürekli kontrol altında tutarak onlara çocuğum gibi bakıyorum'' diye konuştu. Taraklı’ da ipek böceği yetiştiricisi kalmadığını söyleyen Enver Vural“ Eskiden ipek yetiştiriciliği Taraklı’ da önemli bir iş kolu idi. Şimdi ne yazık ki artık ipek böceği yetiştiren çok kalmadı.”diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (0)