banner2

banner1

banner22

Engelliler Haftasını unutmadı

CHP Taraklı İlçe Başkanı Kadir Güneş, ülkemizde her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftasını unutmadı.

Taraklı 14.05.2018, 01:02
Engelliler Haftasını unutmadı
banner48

Güneş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.
 
“Yaşamın her alanına dâhil etmekle yükümlü olduğumuz Engellilerimiz, bir toplumun gelişmişlik ve olgunluk düzeyinin belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.
Engellilerimizin; gerek iş, gerekse sosyal hayata katılımlarında göstereceğimiz çaba ve özen, hem toplumsal açıdan hem de kişisel vicdanımız bakımından hassasiyetle üzerinde durulması gereken bir konudur.

Engellilerimiz hakkında farkındalık yaratmak ve onların yaşamlarını kolaylaştırmak adına, tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve bir birey olarak; engellilerimiz ve ailelerinin sorunlarının paydaşı olmak zorundayız.

Pozitif ayrımcılık uygulayarak, hayata tutunmalarında desteklerimizi devamlı kılmamız gereken engelli kardeşlerimizi, yasaların kendilerine tanıdığı haklar konusunda bilinçlendirip yol göstermek hepimizin görevidir.

Engelliler Haftası olarak kutlanan 10-16 Mayıs’ın; engelli kardeşlerimize, hayatın her alanında karşılaştıkları dezavantajların sona erdiği engelsiz bir dünya getirmesini diliyorum.”

Yorumlar (0)