banner2

banner1

banner22

Defalarca ateş etmiş!

Taraklı İlçesinde Zeynep Önlütürk Karapekmez (40) ve annesi Melahat Önlütürk (70)’ün öldürülmesiyle ilgili olarak yeni bilgiler ortaya çıktı. Haberlisin.com’un edindiği bilgilere göre; katil kocanın cinayeti işledikten sonra termalden ayrılıp sabah geri geldiği ortaya çıktı…

Taraklı 28.07.2020, 10:12 Editör: Ebru Bulut
Defalarca ateş etmiş!
banner48

Özel Haber / R. Kaan Oktar

NE OLMUŞTU?

Taraklı İlçesinde bulunan bir termal tesiste 5 ay önce hapisten özel izinle çıkarak evlendiği ancak daha sonra aralarında yaşanan tartışma nedeniyle boşanmaya karar verdikleri Zeynep Önlütürk Karapekmez (40) ve kayınvalidesi Melahat Önlütürk’ü (70) öldürerek kayıplara karışan katil zanlısı İsmail Karapekmez, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen özel çalışma neticesinde kaçtığı Kocaeli’nde yakalanarak Sakarya’ya getirilmiş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

CİNAYET ÖNCESİ İLÇEDE ARAMA YAPILMIŞ!

Cinayetle ilgili olarak soruşturma geniş çaplı olarak devam ederken; Haberlisin.com tarafından olayla ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. İddialara göre; cinayetten 1 hafta önce eşi ile tartışan ve daha sonra kayıplara karışan İsmail Karapekmez’in başka bir suçtan yakalama kararı çıktığı ve ilçede arama yapıldığı öğrenildi. Cinayetin işlendiği tesiste de yapılan aramalarda İsmail Karapekmez ile ilgili olarak bir bulguya rastlanılmadığı belirtlirken Eşi ile tartıştıkları için tesiste kiraladıkları evde kalan Zeynep Önlütürk Karapekmez ve annesi Melahat Önlütürk’ün, İsmail Karapekmez’den şikayetçi oldukları iddia edildi.

TARTIŞMA BÜYÜYÜNCE…

Cinayetin işlendiği gece 14 yaşındaki oğluyla birlikte eşi Zeynep Önlütürk Karapekmez’in yanına giden ve tartışmaya başlayan İsmail Karapekmez’in cinnet geçirerek Zeynep Önlütürk’e defalarca ateş ettiği ve daha sonra kayınvalidesi Melahat Önlütürk’e ise 1 el ateş ederek öldürdüğü ortaya çıktı. İsmail Karapekmez’in cinayet sonrası oğlunu alarak Adapazarı’nda yaşayan sevgilisine bıraktığı tespit edildi. Oğlunu sevgilisine bırakan İsmail Karapekmez’in sabah tekrar tesise gelerek eşi ve kayınvalidesinin ölüp ölmediğini kontrol ettiği ve daha sonra yeniden tesisten ayrıldığı incelenen güvenlik kameralarında ortaya çıktı.

SAATLER SONRA TELEFON ETMİŞ!

Katil koca İsmail Karapekmez’in gece işlediği cinayet sonrası tesisten ayrıldıktan yaklaşık 1 buçuk saat sonra polisi arayarak durumu bildirdiği öğrenildi. Polise durumu bildirirken kendisinin de yaralı olduğunu söylediği öğrenilen İsmail Karapekmez’in, polislerin kendisini şehir dışında değil Taraklı ve çevresinde araması için böyle bir yola başvurmuş olabileceği öne sürüldü. Öte yandan katil zanlısı kocanın şehirden ayrılmadan önce yanına yüklü miktarda para alarak yurt dışına kaçmayı planladığı öğrenildi. İsmail Karapekmez, ticari taksiyle izini kaybettirerek yer değiştirmeye çalışırken Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yakalandı.

Yorumlar (0)