banner2

banner1

banner22

Banka hesapları bloke edildi

Taraklı ilçesindeki termal tesiste cezaevinden izinli çıkarak 5 ay önce evlendiği eşi ve kayınvalidesini öldüren İsmail Karapekmez'in banka hesaplarına mahkeme kararıyla bloke koyuldu. Polis İsmail Karapekmez İle ilişkisi olduğu tespit edilen 20 kişinin ifadesini aldı.

Taraklı 13.07.2020, 13:46
Banka hesapları bloke edildi
banner48

NE OLMUŞTU?

Olay, Taraklı ilçesinde bulunan bir termal tesiste Cumartesi günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, temizlik için odaya giden görevliler, anne Melahat Önlütürk ile kızı Gülsüm Zeynep Önlütürk Karapekmez'i  kanlar içerisinde yerde yatarken buldu. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye gelen ekipler, anne ve kızının silahla vurularak hayatını kaybettiğini belirledi. Savcı incelemesi sonrasında kadın ve annesinin cenazeleri Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsünde bulunan Adli Tıp Merkezine kaldırıldı. Otopsi işlemleri sonrasında anne ve kızı, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde kılınan cenaze namazı sonrasında son yolculuğuna uğurlandı.

NİSAN AYINDA CEZAEVİNDEN ÇIKMIŞTI

Eşi ve kayınvalidesini öldürerek kayıplara karışan İsmail Karapekmez'i yakalamak için çalışmalar devam ederken, cinayetle ilgili de yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Kasten adam yaralama, tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi suçlardan 20’ye yakın suç kaydığı olduğu öğrenilen İsmail Karapekmez'in Nisan ayında cezaevinden çıktığı öğrenildi. Bolu’nun Göynük İlçesi ile Sakarya’nın Taraklı ve Geyve ilçelerinde emlak alım satımı yapan Gülsüm Zeynep Önlütürk Karapekmez ile 17 Şubat 2020 tarihinde cezaevinden izinli çıkarak evlendiği öğrenilen İsmail Karapekmez'i yakalamak için polis geniş çaplı çalışma başlattı.

BANKA HESAPLARINA BLOKE KONULDU

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri İsmail Karapekmez ile irtibatlı olduğu tespit edilen 20 kişinin ifadesini aldı. Karapekmez ile irtibatlı olanların verdiği ifadelerde “cinayetin para” nedeniyle işlendiği tezini güçlendirirken, mahkeme kararıyla İsmail Karapekmez'in banka hesaplarına bloke konuldu.

Yorumlar (0)