• Reklam
Reklam
Reklam

Suç duyurusunda bulundular

Midesine kelepçe takılmasının ardından rahatsızlanarak yaşamını yitiren Stajyer Avukat Selin Selem’in babası kızının ölümü ardından açıklamalarda bulundu.

Suç duyurusunda bulundular

Midesine kelepçe takılmasının ardından rahatsızlanarak yaşamını yitiren Stajyer Avukat Selin Selem’in babası kızının ölümü ardından açıklamalarda bulundu.

Suç duyurusunda bulundular
12 Temmuz 2018 - 10:00
Reklam

Zayıflama umuduyla genç yaşta hayatını kaybeden Selin Selem’in ölümü tüm ailesini yasa boğarken Sakarya Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden 2017 yılında mezun olan ve Stajyer Avukatlık yapan 23 yaşındaki Selem’in 2 ay sonra Avukat Ruhsatı alacağı öğrenildi.

AMELİYATTAN SONRA TETKİK YAPILMADI

Erenler Mezarlığında bulunan Aile Kabristanlığı’nda 23 yaşındaki kızını son yolculuğuna uğurlayan Baba Burhan Selem, kızının mezarı başında gözyaşları içerisinde kızının obezite hastası olduğunu belirterek, "Kızım obezite hastasıydı. Tüp mide ameliyatını önerdiler. Yaptığımız araştırmada Düzce Tıp Fakültesi Uygulama Hastanesi bu konuda başarılı ameliyatlar yaptığını duyduk. Bunun neticesinde oraya müracaat ettik. Yaklaşık 2 aylık bir süreç içerisinde tetkikleri yapıldı. 29 Haziran tarihinde tüp mide ameliyatı oldu. 2 Haziran'da kontrolleri yapılıp taburcu edildi ve bir hafta sonra dikişlerin alınması için hastaneye müracaat etmemiz söylendi. Geçen Cuma günü asistan tarafında dikişler alındı. Herhangi bir kontrol tetkik yapmadı ve bizi gönderdi. Daha sonra Pazar günü bir titreme geldi, beş dakika içerisinde geçti. Pazartesi günü tekrardan bu olay nüksedince biz hocayı aradık oda bizim hastaneye gelmemizi söyledi. Hemen buradan hareket edip hastaneye gittik. Tetkikler yaptırmamızı söylediler, tetkiklerimizi kan tahlillerimizi yaptırdık ve film çektiler, kaçak olup olmadığını kontrol etmek için. Kızım tekerlekli sandalyede çok kötüleşti ve acile kaldırdık. Acilde kalbi durdu dediler, daha sonra müdahaleyi yaparak kalbini çalıştırdılar. Sonra yoğun bakıma sevk ettiler. Salı günü saat 16.30 gibi de kızımın vefat ettiğini söylediler" dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten Burhan Selem; "Hocaya sorduk, 'Bu klinik aşamasında 25 yıllık meslek hayatımda böyle klinik bir vakayla karşılaşmadım' dedi.  Ancak yoğun bakımdaki doktorlarda "kaçak" olduğunu, kaçağında enfeksiyona neden olduğunu bütün vücudu sardığını söyledi. Bizde tereddüt yaşadık bu konuda. Ölüm nedenini sorduğumuzda hiç kimse bir şey söyleyemedi. Bunun üzerine biz de otopsi yapılmasını talep ederek savcılığa müracaat ettik. Dün akşam otopsisi yapıldı ve savcılıkta eğer ihmali olanlar varsa bu ihmali yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduk ve cezalandırılmasını talep ettik. Ameliyattan 1 hafta sonra dikişleri alındığı zaman kontrol etselerdi belki kızım hayatta kalırdı. Geçtiğimiz sene mezun oldu, 2 ay sonra avukat olacaktı. Hayallerini yaşayacaktı kızım ama maalesef kaybettik” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye söyleşisi
Türkiye söyleşisi
Tekrardan yetki istiyor
Tekrardan yetki istiyor