banner2

banner1

banner22

Yönetim aday olmayacak

Bal Ligi temsilcilerinden Karasuspor, yönetim kurulunca yapılan toplantının ardından olağan kongrede aday olmama kararı aldı.

SPOR 02.09.2020, 15:36 Editör: Aysima Kortak
Yönetim aday olmayacak
banner48

Karasuspor Yönetim Kurulu geçtiğimiz günlerde yapılan toplantının ardından olağan kongrede mali gerekçeleri sebep göstererek aday olmama kararı alındığını açıkladı. Karasuspor Yönetim Kurulu adına kulüp başkanı Mehmet Akbaş tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. 


“MADDİ MANEVİ ÇOK EMEK VEREREK BAŞARDIK”
Akbaş tarafından yapılan ‘Bu sevda bitmez’ başlıklı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Büyük bir hevesle ve içimiz kıpır kıpır başladığımız görevimizi büyük bir üzüntü ve hayal kırıklığıyla bırakıyoruz. Açıkçası göreve geldiğimizde boyumuzu aşan işlere girdik. Tesisimiz olsun ve o tesiste yüzlerce çocuk sesleri yükselsin, onlara Karasuspor bünyesinde spor eğitimi dışında karakter, ahlak ve disiplin aşılayalım diye konuştuk durduk planlama yaparken. Allah yardım etti. Nasipmiş ya her şey rast gitti hayatımızdan ciddi ödünler vererek maddi manevi çok emek vererek başardık.

“BÜTÇE HESAPLARIMIZ ALT ÜST OLDU”
8 ay gibi kısa bir sürede kulübün kiralıkta olsa koca tesisi, altyapısında 450 çocuğa hizmet eden spor kulübü haline geldik. A takım mı onlar zaten başımızı hiç yere indirmedi. Ligi lider bitirdiler ve bal ligine yükseldik. Taraftarımızı sorarsanız onlarda bu değişim içinde müthiş bir gelişimle yönetim takım taraftar el ele çok güzel işler yaptık. Ne küfür kaldı ne kavga. Bunların hepsi gerçekleşti masal gibi değil mi! Karasuspor, ilçemizin dışarıya açılan markasıdır, çocukların hayallerini süsleyen tarihi çok eskilere dayanan koca çınara hizmet etmekten hep onur duyduk, gurur duyduk. Bunların hepsi planlamaydı ve planmamızda yer alan yaz futbol okulu pandemi yüzünden sekteye uğradı ciddi gelir kaybı yaşadık, pandemi kulübün her daim yanında olan esnafa da ciddi darbe vurdu. Yeni sezon için bütçe hesaplarımız alt üst oldu.


“DİNLEYEN OLDU AMA DESTEK OLAN OLMADI”
Kulübün geçen seneki bütçesi 950 bin TL civarı, bu sene ise 1 milyon 500 bin civarında. Yani bütçede 600 bin TL’ye yakın açık var. Kulübe her sene yardım eden insanlar ve firmalar aynı, bütçedeki açığı devlet eli değmeden veya ciddi bir şirket sponsor olarak destek vermeden kapatmamız imkansız. Günlerdir hesap yapıyoruz biz işin içinden çıkamadık. Önce karasu Kaymakamımız, daha sonra Karasu Belediyemize gittik. Kurumsal şirketlerle temas kurduk hiçbir sonuç alamadık. Gelin sponsor olun bu yapılanmaya yazık olacak dedik dinleyen oldu ama destek olan olmadı. Dün akşam yönetim olarak toplantı yaptık kongre kararı aldık. Önümüzdeki günlerde yapılacak kongrede yönetim olarak aday değiliz. Biz beklediğimiz desteği göremedik ama bu günden sonra kulübü alacak yönetimlere desteğimiz sonsuz olacaktır. Bugüne kadar bize destek olan bütün iş adamları, esnaf ve taraftarlarımıza teşekkür ederiz. Hakkınızı helal edin.”

Yorumlar (0)