banner2

banner1

banner22

Yoğun ilgi

Agora AVM, bu yıl 3’ncüsünü düzenlediği Basketbol Turnuvası ile sporseverlere unutulmaz anlar yaşattı.

SPOR 18.07.2018, 10:31
Yoğun ilgi
banner48

Agora AVM, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Basketbol İl Temsilciliği’nin katkıları ile 13-14-15 Temmuz tarihlerinde 3. Agora Geleneksel 3X3 Sokak Basketbolu Turnuvası’nı düzenledi.

Agora Alışveriş Merkezi açık otopark alanında gerçekleşen turnuvaya 60 takım ve 300’e yakın sporcu katılım gösterdi.

YETENEKLERİNİ SERGİLEDİLER

Turnuva Yıldız Kız-Erkek (2001-2002 doğumlu), Genç Kız-Erkek (1999-2000 doğumlu), Büyük Kız-Erkek (1998 ve üzeri doğumlu)olmak üzere 3 kategoride düzenlendi. 3X3 Sokak Basketbolu’ nun yanı sıra 3 Sayı ve Yetenek Yarışmasında bireysel katılımcılar kendi becerilerini sergileme ve doyasıya yarışma fırsatı buldular.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNİ KAPTI

Yoğun ilgi gören ve kıyasıya rekabetin yaşandığı turnuvada; Yıldız Kız-Erkek (2001-2002 doğumlu) kategorisinde; AvenGancers birincilik kupasını alırken, ikinci Haydar ve Dümenleri Takımı, üçüncü XXX Tentürdiyot Takımı oldu. Genç Kız-Erkek (1999-2000 doğumlu) kategorisinde; birinci Şhaq Takımı, ikinci Houston Buckets ve üçüncü Fırtına Getiren Takımları oldu. Büyük Kız-Erkek (1998 ve üzeri doğumlu) kategorisinde ise; 1.’lik kupasının sahibi Winners Takımı, ikinci takım Ramsolurken, üçüncü Tıbbıyeliler Basket oldu.

Her kategoride birinci olan takımlar kupalarını kaldırırken, ilk üçe giren tüm sporcular madalya, başarı ve katılım belgesi sahibi oldular. Aynı zamanda Agora Alışveriş Merkezi’nde yer alanAgora Sinemaları, Agora Eğlence Merkezi, Beta, Boyner, Mac Fit, Watsons, Tefal, Cepax, Ayakkabı Dünyası, Barçın, Avva, Panço, RYN, Nuri Şenol Kuaför, KFC, Yalı Spor, Rossman gibi birçok mağazadan çeşitli hediyeler verildi. Sporculara kişisel gelişimleri ve sanatla da ilgilenmeleri amacıyla hazırlanan Mucitler Akademisi’nden robot atölyesine katılım hakkı ve Ritim Sanat’tan dans dersleri paketi verildi.

55 KİŞİ MÜCADELE ETTİ

Yetenek ve Üç Sayı yarışmalarının gerçekleştiği organizasyonda ise 55 kişi mücadele etti. 3 Sayı Yarışması’nın birincisi Cihangir Türkoğlu olurken ikinci Baha Zengin üçüncü ise Yusufcan Saruhan oldu. Yetenek Yarışmasında ise; birincilik madalyası sahibi Hüseyin Akova’nın olurken ikincilik Mutlu Seyhan’ın ve üçüncülük Sezgin Çakır’ın oldu.

Agora Alışveriş Merkezi, düzenlediği 3. Basketbol Turnuvası organizasyonu ile Sakaryalılardan tam not aldı.

 

Yorumlar (0)