banner2

banner1

banner22

Yeşil Siyahlılar’dan farkındalık paylaşımı

Sakaryaspor'un DMD hastalığına dikkat çekmek için 2 sene önce yaptığı çağrısıyla başlayan projeye devam ediyor. Buna göre yeşil Siyahlılar sezon öncesinde DMD hastalarına farkındalık yaratmak için bir paylaşım daha yaptı.

SPOR 15.07.2021, 13:42 Editör: Ebru Bulut
Yeşil Siyahlılar’dan farkındalık paylaşımı
banner48

BAŞAKŞEHİR’İ ETİKETLEDİ

Sakaryaspor'un DMD hastalığına dikkat çekmek için 2 sene önce yaptığı çağrısıyla başlayan projeye Türkiye ve Avrupa’dan birçok kulüp destek vermişti. Yeşil Siyahlılarda bu sene öncesi de DMD hastalarına farkındalık yaratmak için bir paylaşım yaptı. Kulübün resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda: ‘’ İki senedir olduğu gibi bu sene de DMD hastası kardeşlerimizin yaşadığı zorluklara dikkat çekme amacıyla #ShoesForDMD diyoruz! Sen de var mısın? Başakşehir’’ ifadeleri kullanılarak Süper Lig ekiplerinden Başakşehir etiketlendi.

DMD HASTALIĞI NEDİR?

Duchenne Musküler Distrofi (DMD) kas hastalıkları arasında en sık karşılaşılan hastalıktır. Sadece erkek çocuklarda görülen bir hastalıktır. Bu hastalıkta kas fonksiyonu için gerekli olan temel bir proteinin eksiktir. Bu proteinin yokluğunda kaslar giderek zayıflar, kas dokusunun yerini yağ dokusu alır.

Yorumlar (0)