banner2

banner1

banner22

Yeni kongre tarihi belli oldu

Sakaryaspor’da görevi bırakma kararı alan Cevat Ekşi, yönetim içinde yaşanan başkanlık krizi nedeni ile Mart ayına kadar devam kararı aldı. Yönetim yeni kongre tarihini ise 6-13 Mart olarak belirledi.

SPOR 08.12.2020, 20:30 Editör: Aysima Kortak
Yeni kongre tarihi belli oldu
banner48

Sakaryaspor’da başkan Cevat Ekşi’nin bırakma kararının ardından alınan olağanüstü genel kurul kararı koronavirüs tedbirlerine takılmıştı. 28 Şubat’a kadar kongre yapılamayacak olması nedeni ile yeni bir formül arayışına giren yeşil siyahlı yönetim yeniden Cevat Ekşi’ye döndü. Yönetim yenei kongre tarihini ise 7-14 Mart olarak belirledi.

YENİ BİR BAŞKAN BELİRLENEMEDİ

Yeşil Siyahlıların Bodrumspor’a kendi evinde 6-2 mağlup olmasının ardından istifa kararı alan Cevat Ekşi’nin bu kararı sonrası uzun süredir devam eden kriz dün son buldu. Genel Kurulun pandemi tedbirleri nedeni ile 28 Şubat’tan önce yapılmayacak olması nedeni ile yönetim içinden yeni bir başkan belirleme çalışmaları sonuç vermedi.

ŞAHİN KABUL ETMEDİ

Başkan vekili İbrahim Şahin’ın Mart ayında kongre yapmak şartı ile görevi kabul etmemesi nedeni ile arayış içine giren yeşil siyahlılarda bir diğer başkan vekili Hüdaverdi Bahadır’ın başkanlık koltuğuna oturmasına ise Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem Yüce’nin sıcak bakmaması nedeni ile gerçekleşmedi.

EKŞİ İLE DEVAM

Sakaryaspor yönetimi içerisinde yaşanan başkanlık ve genel kurul çıkmazı sonrasında görev yeniden Cevat Ekşi’ye düştü. Yaşanan durum hakkında başkan Ekrem Yüce’ye bilgi veren Ekşi’nin Mart ayında yapılması planlanan olağanüstü genel kurula kadar başkanlık görevini sürdürmesi kararlaştırıldı. Yeşil Siyahlı camiada yaşanan bu durum şaşkınlıkla karşılandı.

6-13 MART

Pandemi tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile Mart ayına kadar ertelenen genel kurul için yeşil siyahlı yönetimin yeni bir karar aldı. Toplanan Yeşil Siyahlıların ertelenen genel kurulunun 6-13 Mart tarihlerinde yapılması yönünde karar çıktı. Öte yandan Sakaryaspor’a şuana kadar ki süreçte delege yapılıp yapılamadığı halen belirsizliğini koruyor.

Yorumlar (0)