banner2

banner1

banner22

Yavuz’dan sosyal yaşam alanı müjdesi

Sakarya AK Parti Milletvekillerinden Ali İhsan Yavuz canlı yayında, Yaşayan Stat projesi hakkında kamuoyuna bilgiler verdi. 12 adet antrenman salonu tamamlanırken, Spor Lisesi için ise ödenek ayrıldı.

SPOR 13.05.2020, 23:55 Editör: Ebru Bulut
Yavuz’dan sosyal yaşam alanı müjdesi
banner48

YAVUZ’DAN SOSYAL YAŞAM ALANI MÜJDESİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Türkiye’de örnek proje olarak gösterdiği Yeni Sakarya Stadyum altında ve çevresinde yapılacak olan “Yaşayan Stat” projesi her kesimden tam not aldı. Sakarya AK Parti Milletvekillerinden Ali İhsan Yavuz ‘da canlı yayında, Yaşayan Stat projesi hakkında kamuoyuna bilgiler verdi. Yavuz, Yaşayan Stadyumda 22 adet antrenman salonunun 12’sinin bittiği belirterek, 10 antrenman salonunun yapımının devam ettiğini söyledi. İlçe Müdürlüğü, Gençlik Merkezi, Uluslararası Spor müsabakaların yapılacağı spor salonu, stat çevresine cimnastik salonu, tenis kortları, voleybol, basketbol, halı saha, yürüyüş parkurunun yapılacağı sosyal yaşam alanı müjdesini veren Milletvekili Yavuz; “Spor Lisesinin ödeneği ayrıldı. İnşallah orada olacak. Sakarya’daki milletvekili arkadaşlarımızla birlikte, Sakarya için geceli gündüzlü çalışıyoruz.” dedi.

12 ANTRENMAN SALONU TAMAMLANDI

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un talimatlarıyla yapımı devam eden Yaşayan Stadyum projesinde çalışmalar hız kesmiyor. Atma ve Atlamalar dahil Atletizmin tüm branşlarını içerisinde bulunduran 120 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun Kapalı Atletizm Pisti yapımı tamamlandı. İçerisinde güreş, bisiklet, karate, taekwondo, judo ve pilates branşı salonlarının yapımı tamamlandı. 12 antrenman salonu biterken, izcilik, dağcılık, halk oyunları, halter, masa tenisi ve okçuluk vb. branşların yer alacağı 10 adet antrenman salonu yapımı için çalışmalar devam ediyor.

STAT ÇEVRESİNE SOSYAL YAŞAM ALANI

28 bin 154 seyirci kapasitesiyle Sakarya’nın en büyük spor tesisi olan Yeni Sakarya Stadyumu çevresinde ise; bölgeyle tesisin entegrasyonunu sağlamaya yönelik sosyal donatı alanları, açık tenis kortları, cimnastik salonu, halı saha, basketbol, voleybol, tenis kortları, yürüyüş parkuru ve piknik alanları da yapılması planlanıyor.

GENÇLİK MERKEZİ YAPILACAK

Yılın 365 günü faal olacak yaşayan Stat içerisinde, vatandaşlara ve sporculara daha idari hizmet vermek ve herhangi bir sıkıntıya mahal vermemek adına Adapazarı Gençlik ve İlçe Spor Müdürlüğü yer alacak. Yaşayan Stat projesi kapsamında Has Oda, kitap kafe, derslik ve atölyelerin yer alacağı Gençlik Merkezi yapılacak.

Yorumlar (0)