banner2

banner1

banner22

Yarı finallere katılmaya hak kazandılar

Sakarya’nın bayanlarda ki tek profesyonel liglerdeki temsilcisi Sakarya Voleybol Spor Kulübü 1. Lig yolunda grupları zirvede tamamlayıp Denizli’de yapılacak yarı finallere katılmaya hak kazandı.

SPOR 16.02.2020, 18:14 Editör: Aysima Kortak
Yarı finallere katılmaya hak kazandılar
banner8

Rakiplerini içeride ve dışarı da devire devire açık ara liderlikle ligi bitiren ve 1. Lig yolunda Play Off yarı finallerine haftalar önce kalmayı garantileyen Filenin Sultanları, 7-11 Mart tarihleri arasında Denizli'de yapılacak yarı finaller de final vizesi arayacak. Kulüp başkanı Ömer Bektaş, "Tüm şehir olarak 1. Lig e çıkmak istiyoruz. Şampiyonluğu bu şehre getirmek hedefindeyiz. Haftalar öncesinden grupta liderlikle yarı finallere kalmayı garantiledik. 1. Lig yolunda ilk bedeli aştık. Şimdi ikinci ve üçüncü ayağını da geçerek Kadınlar 1. Ligine çıkmayı çok istiyoruz ve biz buna inandık. Tüm şehir olarak kenetlenerek, kızlarımıza sahip çıkarak şehrimizin hak ettiği şampiyonluk kupasını öncelikle Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye ve tüm şehre hediye etmek istiyoruz" dedi.

Ligin son karşılaşmasında Sakarya Voleybol Spor Kulübü için formalite maçında Çiftlikköy deplasmanında maçı 3-2 kaybetti. Yalova şehri tam anlamıyla Valisinden Belediye başkanına, emniyet müdürüne kadar üst düzey tüm şehir takımlarına Çiftlikköy Belediyespor'u bu maçta inanılmaz bir şekilde destekledikleri görüldü. Bu skorun ardından Denizli’de yapılacak Play Off yarı finallerine Sakarya Voleybol Spor Kulübünün ardından Çiftlikköy Belediyespor vizeyi alan ikinci takım oldu.

Yorumlar (0)