banner2

banner1

banner22

'Üç maymunu oynadınız'

Tatangalar SATSO’nun 27 Mayıs’ta oynanacak olan maçın masraflarını karşılayacağını açıklamasının ardından sert bir açıklama yayınladı.

SPOR 19.05.2018, 17:23
'Üç maymunu oynadınız'
banner48

SATSO, Sakaryaspor’un Playoff'ta finale kalınması durumunda Mersin'deki final maçı masraflarının SATSO tarafından üstlenileceğini duyurmuştu.

Tatangalar SATSO’nun yayınladığı duyuruya cevaben sosyal medya hesaplarından sert bir açıklama yayımladı.

İşte o açıklama;

“Tatangalar, vizyon ve misyon sahibi bir sivil toplum örgütü olmanın ötesinde, takımının itici gücü olan ve gittiği her noktaya sesini götüren en önemli timsaldir. Bizi istihfaf etmeye çalışanlara karşı dik duruşumuzu ve armamızın yanında sıkıca kenetlenerek tek yumruk oluşumuzu göstererek dikine adımlarla yolumuzdan dönmememizin onurunu yaşıyoruz.

Gelinen durum, şampiyonluğun daha yakın ve gerçekçi kılınabilir olması nedeniyle ve Gümüşhane’de alınan farklı galibiyet sonrasında zamanlaması manidar olan SATSO’nun yapmış olduğu yardımın, bizim tarafımızdan hiçbir karşılığı olmadığının açıkça bilinmesini isteriz. Sezonun başlamasından itibaren, yönetimin dirsek temasları yaparak takım için kaynak oluşturma çabalarında Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu haricinde, koca bir şehrin suskun kalarak amiyane tabiriyle “üç maymunu” oynadığını unutmadığımızı ve herkesin bu önemli virajda ismini duyurmaya çalışmasını altını çizerek büyük bir nâfile olarak görmekteyiz.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın, bu şehrin en büyük markası ve geleceğe ışık saçan bir yüzü olan Sakaryaspor’u, bu zamana kadar yalnız bıraktığı su götürmez bir gerçeklik olarak dururken, artık düşüncelerde kesin olarak görülen final müsabakası için yardım çağrısı yapılmasının kaos ortamından yararlanmak istemesini aşikâr bir tavır olarak bakmaktayız.

Eğer gerçekten iyi niyet göstermek isteniliyor ve bu şehrin takımının iyi yerlere gelmesi bekleniliyorsa, şampiyonluk için verilen 600 BİN TL olan prim sözünü SATSO tarafından karşılayın, bizlerde TATANGALAR olarak gittiğimiz her noktada yapılan bu yardımı ayakta alkışlayacak kadar mert, korkusuz ve bunu her yerde deklare edecek kadar vefakar bir taraftar grubu olduğumuzu tekrar tekrar belirtmemize gerek duymadığımızın da tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

TATANGALAR”

Yorumlar (0)