banner2

banner1

banner22

TFF’den Sakaryaspor’a müjde

Türkiye Futbol Federasyonu, yeni futbolcu tescilinde SGK ve vergi borcu olmama şartını 2020/21 transfer dönemine mahsus olarak geçici şekilde kaldırdığını açıkladı.

SPOR 04.09.2020, 18:44 Editör: Ebru Bulut
TFF’den Sakaryaspor’a müjde
banner48

RAHAT NEFES ALDI

Yeni sezon öncesinde transfer yasağını kaldırmak için çalışmalarını sürdüren Sakaryaspor yönetimine TFF’den müjdeli haber geldi. Vergi yaklaşık 1 Milyon 500 Bin TL ödemek zorunda olan temsilcimiz federasyondan gelen haberle rahat nefes aldı. SGK Borcunu geçen hafta ödeyen yönetimin hafta içinde yeni transferlerin lisanslarını çıkarması bekleniyor.

İŞTE O AÇIKLAMA

TFF’den yapılan açıklamada; “Profesyonel Futbol Kulüplerimizden gelen talep üzerine, tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgının olumsuz ekonomik etkilerini de göz önüne alarak transfer edilen futbolcuların tescilinde Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairelerine, vadesi geçmiş borcu olmamayı belgelendirme yükümlülüğünün 2020-2021 futbol sezonu birinci transfer ve tescil döneminde uygulanmaması için Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'na Geçici 4. Madde eklenmesine karar verildi.” İfadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)