banner2

banner1

banner22

‘Sakaryaspor’u seven üye olsun’

Yönetim maddi açıdan rahatlamak için kulübe üyelik projesini hayata geçirdi. İlk olarak hedeflenen üye sayısı 2 bin! Başkan Cumhur Genç, “Gerçekten Sakaryaspor’luysak, Sakaryaspor’u seviyorsak büyük rakamlar istemiyoruz” diyerek destek çağrısı yaptı.

SPOR 16.06.2020, 16:48
‘Sakaryaspor’u seven üye olsun’
banner48

İÇ TRANSFER

Sakaryaspor Yönetimi, dün basın toplantısı düzenleyerek projeler ve gündeme dair açıklamalar yaptı. Başkan Cumhur Genç, iç transferle ilgili olarak, “Serkan’ın sezon başında yapılan sözleşmesinde getir götür maddesi vardı o yüzden uzattık. Diğer arkadaşlarımızla da görüşmelerimiz devam ediyor. Hedefimiz bir iskelet üzerinden devam etmek. Her sene yapboz olmamalı. İskeletimizi oluşturalım ve her sene 3-4 takviye ile devam edelim. Böyle başarının daha kolay geleceğini düşünüyoruz. Oyuncularımızla görüşüyoruz, çoğu zaten kalmak istiyor. Ancak ülkenin içinde bulunduğu hastalık, ekonomik anlamda belirsizlik bunların hepsi etkili olacak. Şu an sadece maçlara konsantre olduk. Bir an önce tarih açıklasın, Kulüplerin çoğu oynamak istemiyor. Bu hafta açıklanacak. Fakat tek şehirde eleme usulü play-off oynanacak gibi gözüküyor” dedi. 

2 MİLYONLUK KAYIP

Ekonomik anlamda yaşanılan kaybı telafi etmek istediklerini beliren Genç kulübe üyelik projesinin başladığını duyurdu. Genç, “Ligler ertelenince 2 Milyon gibi bir tribün gelirinden mahrum kaldık. Şehrin durumu belli. Kimseden bir şey isteyemiyoruz. Kendimiz ne yaparız dedik. Ve biz bize yeteriz kampanyası ile kulüp üyeliğini aktif hale getirelim dedik. Sakaryaspor taraftarı bize sahip çıktığı zaman bu aradaki 2 Milyon kaybı bir şekilde buradan kapatabiliriz. Futbol okulları ve kulüp üyeliğiyle” dedi.

İLK HEDEF 2 BİN ÜYE

Genç, “Bugün kulüp üyeliğinin startını veriyoruz. Bankalarla anlaşmalarımızı tamamladık. Kulüp üyeliğimiz yıllık 1100 TL. Tüzükte olduğu için şu an bu bedeli değiştiremiyoruz. Yani aylık 90-95 TL’ye geliyor taksitle. Bizim hedefimiz ilk etapta 2 bin üye yapmak. Çok zor gözüküyor ama imkansız değil. Bu üyeyi bir şekilde yapacağımızı düşünüyoruz. Gerçekten Sakaryasporluysak, Sakaryaspor’u seviyorsak büyük rakamlar istemiyoruz. Samsun maçında geçen sene 40 bin kişi vardı bunun 2 bin tanesi Sakaryaspor’a üye olur diye düşünüyorum.

Şehirde bazı firmalar ile görüşüyoruz. Sakaryaspor üye kartlarına indirim alacağız. Market olur, benzin istasyonu olur, bunlardan indirim olacak. Rakamları henüz açıklayamıyoruz. Kulübe üye olanların her türlü önceliği olacak. Bilet satışı gibi” dedi.

MAHÇUP OLUYORUZ

Futbolculara zaman zaman ödemeler konusunda mahçup olduklarını belirten Genç, “Futbolcu kardeşlerimizle sıkıntımız yok. Hocamız, teknik heyetimiz bütün özverileriyle iyi niyetleriyle mücadele ediyorlar. Bazen bu iyi niyetlerinin altında biz eziliyoruz yöneticiler olarak. Çocuklara arkadaşlara mahçup oluyoruz. Çocuklar 40 gündür burada. Verdiğimiz sadee Van maçının primi! İnşallah bu projelerden hızlı bir şekilde geri dönüş alırsak arkadaşlarımızı rahatlatacağız” dedi.

STAT VE MÜZE

Başkan Cumhur Genç, İl Müdürü Arif Özsoy ile görüştüklerini ve stat kapasitesinin 35 bin kişiye çıkarılması için çalışma başlatıldığını söyledi. Ayrıca stadın altına Sakaryaspor müzesi için çalışma balatıldığını belirten Başkan Genç, “Sakarya Atatürk Stadı’nın altına bir müze yapılması planlanıyor. Sakaryaspor’la ilgili kimin elinde ne varsa getirsinler. Arif müdürümüz ile görüştük. Kendisi her konuda bize yardımcı oluyor ve iyi çalışıyor. Rüstemler Tesisleri’nindeki sahaların yapımı için de gerekli yazışmalar başladı” dedi.

 FUTBOL OKULU

Futbol okulu projesinden kısaca bahseden yönetici Serkan Kocasakal, “Futbol okullarıya ilgili proje başlatıldı. Hedefimiz 16 ilçede futbol okulu yapmak. Üniversiteden de destek alıp ortak çalışma içerisideyiz. Altyapıya daha iyi destek verebilmek. Altyapıyı güçlendirip A takıma kalite oyuncu seçmek. Futbol okulunda değişik şeyler düşünüyoruz. Mesela A Takım maçlarından önce statta maç yapmasını planlıyoruz” dedi.


Yorumlar (0)