banner2

banner1

banner22

Sakaryaspor’da borçlar yine ödenmedi

Sezon başında 10 Milyon TL’lik borç ödenerek transfer tahtasının açıldığı Sakaryaspor, bir sezonda yine borç batağına saplandı. Sakaryaspor’un sezona başlaması için en az 8 Milyon TL para gerekiyor.

SPOR 25.07.2020, 13:00 Editör: Ebru Bulut
Sakaryaspor’da borçlar yine ödenmedi
banner48

MAÇBAŞI ALACAKLARI

Sakaryaspor, play-off ilk maçında yenilerek üst üste üçüncü sezon 1’inci Lig hedefine ulaşamadı. Başarısızlıkla sona eren sezonun ardından Sakaryaspor’da yeni sezon öncesinde tablo içler acısı Yeşil-Siyahlı kulüp her sezon olduğu gibi bu sezon da aynı tablo ile karşı karşıya. Sezon başında 10 Milyon TL’lik borç ödenerek transfer tahtasının açıldığı Sakaryaspor, bir sezonda yine borç batağına saplandı. Futbolculara maç başı paraları yine ödenmezken yaklaşık 3 Milyon TL borç bulunuyor.

VERGİ VE SGK BORCU

Sakaryaspor’da yapılandırılan Vergi ve SGK borcu taksitleri de bu süreçte ödenmedi. Pandemi nedeniyle taksitler Ağustos ayına sarkıtıldı. SGK ve Vergi’ye de 2 Milyona yakın ödeme yapılmak zorunda. Vergi ve SGK parası ödenmeği takdirde yapılandırma da bozulmuş olacak. Ayrıca transfer yapamayacak olan Sakaryaspor, TFF’nin Ulusal Kulüp Lisansı kriterlerini de yerime getiremediği için yeniden 3 puan silme cezası ile karşı karşıya kalması gündeme.

ESKİ FUTBOLCULARA BORÇ

Sakaryaspor’da geçen yıldan kalan borçlarda ödenmemiş şekilde duruyor. Ferhat Yazgan (665 bin TL), Ali Fırat Okur (150 bin TL), Hakkı Can Aksu (108 bin TL), Tevfik Köse (260 bin TL), Savaş Tağa (140 bin TL)  başta olmak üzere eski futbolcuların borçlarının yanı sıra geçen yıl Bursa’da yaşanan final maçında taraftarın stada verdiği hasar nedeniyle kulübe 550 bin TL ceza kesilmişti. Ve bu ceza transfere yasaklı dosyalar arasına girdi. Mevcut yönetim Bursa finalinin cezasını da sezon sonuna ötelemişti.

Yorumlar (0)