banner2

banner1

banner22

Sakaryaspor yönetiminden Yaser açıklaması

Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç, Yaser Hacımustafaoğlu’nun Altay’a transfer olmasıyla ilgili açıklama yaptı. Genç; “Sakaryaspor’da mutlu olduğunu ve gitmeyeceğini söylediği halde transferin son gününde Altay’a gitti” dedi.

SPOR 30.01.2020, 17:48 Editör: Ebru Bulut
Sakaryaspor yönetiminden Yaser açıklaması
banner48

Sakaryaspor yönetimi, Yaser Hacımustafaoğlu’nun Altay’a transfer olmasıyla ilgili açıklama yaptı. Yaser'in serbest kalma maddesini kullanmayı düşünmediğini yönetime söylemesine rağmen bu sabah kaçarak gittiği öğrenildi. Başkan Cumhur Genç konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ''Yaser'e daha önce gitmek isteyip istemediğini ona göre transfer yapacağımızı iletmiştik. Fakat kendisi bana kalmaktan mutluğu olduğunu söylemişti.'' dedi.

YÖNETİMDEN YAPILAN YAZILI AÇIKLAMA

“Yaser in sözleşmesinde Eylül ve Ekim ayında peşinatını almazsa serbest kalır maddesi vardı. Zaten Ekim ayında boşa çıkmış hiç ödeme almadığı için. 6 Kasım’da gelen yönetimimiz hiç para almayan Yaser’e 230 bin peşinat ödedi ve 60 bin TL alacağı kaldı. Yaser, Ekim ayındaki maddesini kullanarak gitmiştir. Kendisine düne kadar sorulduğunda ben çok mutluyum bir yere gitmeyeceğim cevabını vermiştir. Yaser, Yönetimimize elindeki maddeyi kullanarak 1 yıllık olan sözleşmesini 2 sene uzatmak istediğini iletti. Yönetim olarak kendisine bu konuyu sezon sonu görüşürüz cevabını verdik. Bu süreçte kendisine başka kulübe gitmek istiyorsan gidebileceğini de söyledik. Ancak Sakaryaspor’da mutlu olduğunu ve gitmeyeceğini söyledi. Transferin son gününde ise bu sabah Altay’a gitti. Değerlendirmeyi sporseverlerin vicdanına bırakıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)