banner2

banner1

banner22

Sakaryaspor 55 yaşında

Türk futbolunun mihenk taşlarından olan ve yetiştirdiği yıldızlarla adını Türkiye’ye altın harflerle yazdıran Sakaryaspor 55 yaşına girdi. Bu yılda 2’nci Lig’den kurtulmanın mücadelesi verilirken yeşil-siyahlı camia şampiyonluğa kenetlenmiş durumda.

SPOR 16.06.2020, 23:00 Editör: Ebru Bulut
Sakaryaspor 55 yaşında
banner48

EFSANE 55 YAŞINDA

17 Haziran 1965 tarihinde kurularak Türk futboluna ismini duyuran Sakaryaspor, bugün kuruluşunun 55’nci yıldönümünü kutluyor. Federasyon Kupasını kazanan, Avrupa kupasında mücadele ederek gururumuz olan, teknik direktöründen futbolcusuna kadar Türk futboluna sayısız yıldız yetiştiren Sakaryasporumuz yarım asrı geride bıraktı. Bu yılda 2’nci Lig’den kurtulmanın mücadelesi verilirken yeşil-siyahlı taraftarlar takımlarından şampiyonluk bekliyor.

ONUR VE GURURLA

Ethem Boran başkanlığında Fikret Aldinç, İsmet Kahyaoğlu, Mikail Temizel, Fuat (Bursalı), İhsan Özbek, Faruk (Mersinli), Musa Çetiner, Beşir Belat, Çarli Erdoğan, Rıfkı Manavoğlu ve Zeki Aydıntepe’den oluşan kadroyla Türk futboluna adım atan Sakaryaspor, 55 yıllık şanlı tarihinde büyük başarılara imza atarak gurumuz oldu. Ancak son yıllarda alt liglerden kurtulamayan ve kötü yönetilen Sakaryaspor başarısızlıklarla taraftarını üzüyor. Yeşil-Siyahlı camia artık yeniden eski günlere dönülmesini arzu ediyor.     

STATTA PASTALI KUTLAMA

Tatangalar, Sakaryaspor’un 55’nci yıl dönümünde bu akşam Atatürk Stadı’nda kutlama yapılacağını açıklamıştı. Ancak Valilik koronavirüs salgını nedeniyle bu etkinliğin yapılmasına izin vermedi. Ardından devreye giren yönetim yeni bir izin alarak Atatürk stadı’nda takımla birlikte pasta kesilmesi için izin aldı. Yaklaşık 100 taraftar, futbolcular, teknik heyet ve yönetimle birlikte yıldönümü pastası keserek Sakaryaspor’un 55’nci yılı kutlanacak.

Yorumlar (0)