banner2

banner1

banner22

Sakarya’nın Merkezinde gençlik var

Sakarya Gençlik Merkezlerinde çeşitli atölyelerinde; sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına dikkat edilerek eğitimler devam ediyor.

SPOR 19.06.2020, 15:59 Editör: Ebru Bulut
Sakarya’nın Merkezinde gençlik var
banner48

Sakarya Gençli ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Adapazarı Gençlik Merkezi, Sakarya Gençlik Merkezi, Hendek Gençlik Merkezi, Kaynarca Gençlik Merkezi, Kocaali Gençlik Merkezi ve Pamukova Gençlik Merkezi’nde toplam 30 bin 336 üyemiz bulunuyor. Gençlik Merkezlerimizde Has Oda, Kitap Kafe, derslikler, atölye odaları ve idare odalarını içerisinde bulunduran toplam 6 Gençlik Merkezimizle, geleceğimiz olan gençlerimizle birlikte en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Pandemi sonrasında Gençlik Merkezlerimizde sosyal mesafe, maske ve temizlik tedbirleri ve kurallara uygun bir şekilde sosyal, kültürel ve spor faaliyetlerimiz başladı.

PANDEMİ SONRASI YAPILAN FAALİYETLER

Sakarya Gençlik Merkezi gönüllüleri Söğütlü İlçesinde bulunan Söğütlü Akarca Türk-Fransız Kardeşlik Ortaokulu koridorlarına çeşitli figürler çizerek, öğrencilere renkli bir sürprizler hazırladı.  Kaynarca Gençlik Merkezi has odasında gençlerle pandemi sürecini nasıl geçirdiklerini, neler yaptıklarını ve gençlik merkezinde yeni dönemde neler yapacağımızı,  gençlerin isteklerinin istişaresi yapıldı. Pandemi sürecinde gençlerde oluşan anksiyete düzeyi ölçüldü. Gönüllü yaşam koçu Doğan Dağ hocamız ve psikolojik danışmanımız Talha Kahraman eşliğinde pandemi sürecinde yaşadıkları konuşuldu. Her çarşamba yapılacak pandemi sohbetlerine katılacaklar iletişime geçebilir. Hendek Gençlik Merkezinde geleneksel okçuluk çalışmalarına devam ediyor. Aynı zamanda gelen gençler, birçok faaliyet alanında fiziksel mesafeye uyarak güzel vakit geçiriyor.

TEDBİR VE KURALLARA UYGUN

Sakarya Gençlik Merkezinde gençler, fiziksel mesafe, maske ve temizlik kurallarına uyarak Gençlik Merkezlerine gelmeye devam ediyor. Kocaali Gençlik Merkezinde gönüllü gençler, maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ederek masa tenisi turnuvasında ter döküyor. Serdivan Gençlik Merkezi İngilizce B1 Sınıfı dersleri devam ediyor.  Ve tabi ki gençler;  Maske, Mesafe,  Temizlik kurallarına riayet ederek derslerini takip ediyor.   Pamukova Gençlik Merkezi Gökgöz köyündeki Görsev Ersev İnanç Kılıç İlkokulu bahçesi, minikler için renklendirildi. Pamukova Gençlik Merkezindeki Kitap Kafede ders çalışan gençler, stres atmak için molalarında maske mesafe ve temizlik kuralına dikkat ederek dart oynuyorlar.  Dini İlimler Atölyesinde "Bir Peygamber Bir Sahabe" programında bugün sabrın, samimiyetin, inancın, mücadelenin örneği iki hanım sahabe (Hz. Zeynep ve Hz. Sümeyye (r.a.))  hakkında konuşuldu. Serdivan Gençlik Merkezi'nde sağlık çalışanları ve ailelerine yönelik çok özel bir etkinliğe imza attık. Pandemi sürecinde evlerinden, çocuklarından ayrı kalan fedakâr sağlık çalışanları ve aileleri merkezimizde misafir ettik. Serdivan Gençlik Merkezinde Akıl Oyunları, Matrak ve Okçuluk parkurlarında çocuklarına rakip olan sağlıkçılar, sinema salonu ve has odada gösterime sunulan filmleri Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uyarak aileleriyle birlikte izlediler. Serdivan Gençlik Merkezi'nde, Dil Eğitimleri Atölyesi kapsamında açılan İşaret Dili Atölyesi Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uyan gençlerimizin katılımıyla devam ediyor. Normalleşme süreci ile birlikte çeşitli eğitimlere katılmak veya ders çalışmak için Sakarya Gençlik Merkezine gelen gençlerimizi, gerekli tedbirleri aldıktan sonra atölyelerimize veya serbest çalışma alanlarımıza alıyoruz. Kocaali Gençlik Merkezinde Gençlere Hizmet yolunda gençlerle aramızda köprü görevini üstlenen Okul Temsilcilerimizle yeni normal hayatın başlangıcını yaparak, istişare de bulunduk. Hendek Gençlik Merkezinde gençler fiziksel mesafeye uyarak ok atışı, dart atışı ve çeşitli zeka oyunlarıyla normalleşme sürecine ayak uyduruyorlar.

GENÇLİK MERKEZLERİNDE NELER YAPILIYOR

Gençlik Merkezleri Akademilerde; Dil Eğitim Atölyesi, Kişisel Gelişim Atölyesi, İnavasyon Atölyesi, Değerler Atölyesi, Dini Bilimler Atölyesi ve Sosyal Bilimler Atölyesinde gençler kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar. Kişisel Gelişim Kulübü (Diksiyon, Tiyatro), Müzik Kulübü (Ney, Gitar, Bağlama, Keman), Spor Kulübü (Tenis, Bisiklet ile Doğaya Sür, Doğa yürüyüşü), Güzel Sanatlar Kulübü (Ebru, Hat, Kaligrafi, Karakalem, Tezhip) ve Dil Kulübü (İngilizce, Arapça, Osmanlıca, Almanca, İşaret Dili) faaliyetleri ile gençler, spor ve sosyo-kültür alanda yeni dönemde de kulüp faaliyetlerine devam edecekler. Merkezim Her Yerde, Gençlerin İyilik Ağacı,   Kitap Okuma Halkaları, Sosyal Uyumu ve Gençlik Katılım, Değerlerimize uygun, Edepli Mizah Karikatür Eğitimi ve Kod Adı 2023 Eğitiminin yer aldığı projeler ile birlikte, Şehirler ve Kültürler ile gençlik kampları yapılmaktadır. 

Yorumlar (0)