banner2

banner1

banner22

SABİDOS’tan 50 bisiklet ile 75 Km zafer turu

Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği haftada 3 kez yaptıkları Halk Turlarından biri 30 Ağustos Zafer Bayramı'na denk gelince 50 bisiklet ile Geyve’ye pedal çevirdi. İlk olarak Akıncı Köyünde Kamuran TAN’ın misafiri olan derneğe Kamuran TAN tarafından ikramlarda bulunuldu, tura Alifuatpaşa yönünde devam eden grup Geyve Belediyesine ait Nehir Park tesislerinde mola verdi.

SPOR 31.08.2020, 09:48
SABİDOS’tan 50 bisiklet ile 75 Km zafer turu
banner48

ALİ FUAT CEBESOY’UN KABRİNE ZİYARET

Dönüş yolunda Atatürk’ün silah arkadaşı Ali Fuat Cebesoy’un kabrini ziyaret eden ekip burada edilen duaların ardından Ali Fuat Paşa gençlik kulubüne ait lokalde misafir edildi.

MASKELER ve BAYRAKLAR GÖZLERDEN KAÇMADI

Grubun Demokrasi meydanında çıkış yapmasının hemen öncesinde yapılan uyarılarda maske ve mesafenin önemine dikkat çekilirken tur boyunca duraklamalarda maskelerin takılı olması ve grubun bir bütün halinde ay yıldızlı formalar ile olması görsel bütünlük sağladı.

BAŞKAN AKAR’IN ÇİFTE BAYRAMI

SABİDOS Başkanı Şefik Akar’ın 30 Ağustos Zafer Bayramının yanı sıra evliliğinin 40. Yılının olduğu öğrenildi. Başkan AKAR tur öncesi yaptığı açıklamada yolun önemine dikkat çekerken özellikle grup sürüşünün birçok zorluğu ve güzel yanının olduğunu dile getirdi. Ayrıca yaptığı açıklama ile Halk Turlarından birinin bu önemli güne denk gelmesinin önemine vurgu yaparak bu vatanı bizlere armağan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi anarak kahraman Gazilerimizi de anarak. tura katılanların Zafer Bayramını kutladı.

BU ŞEHİR BİSİKLETİ ÇOK SEVDİ

Tur içerisinde açıklamada bulunan Dernek Sekreteri Sefa Kaan AKÇAY ise Halk Turlarının Salı ve Cuma Akşam olmak üzere Pazar günleri de gündüz yapıldığını dile getirerek şehrimizin bisiklet şehri olduğunu söyledi. Ayrıca AKÇAY; ‘’ Şehrimiz bisiklete gönül verdi Halk turlarımıza ortalama 40-50 kişi katılım sağlıyor özellikle pandemi süreci ile birlikte bisiklete olan ilgi hızla arttı, toplu taşımadan insanlar uzak duruyor şehrimiz bir ova üzerine kurulu olunca  insanlar işine bisikletle gidiyor. Ayrıca Büyükşehir Belediyemizin SAKBİS’lerinin aktif olarak kullanıldığını görüyoruz bisiklet yolları ile birlikte kullanıların Kask ve geceleri ışık kullanmalarını rica ediyoruz.’’ dedi.

KADINLARDAN BÜYÜK İLGİ

Dernek Musahibi ve Kadın Kolları Başkanı Arzu Demirel ÇINAR yaptığı açıklamada bisikletin bir spor aracı olmakla beraber bir ulaşım aracı olmasının bulunmaz fırsatları olduğunu dillere getirerek; ‘’Artık bisikletli bayanları işe giderken veya çarşıya giderken bisikletle görmek çok mümkün,şehrimizin muhteşem güzellikleri var halk turlarımız ile insanları biraz olsun şehir gürültüsünden uzaklaştırıp doğal güzellikleri görmelerini sağlıyoruz, kadınlarımızın ilgisi her geçen gün artıyor, özellikle eşleri ile birlikte katılan çiftlerimiz var  her birine yürekten teşekkür ediyorum’’ dedi.

BİSİKLETİN YAŞI YOK

Derneğin Başkan Yardımcısı olan Erhan KOÇDEMİR ise yaptığı açıklamada ‘’Bisikletin yeri ve yaşı yok kimimiz dağlarda kimimiz düz yolda pedallıyoruz amacımız spor olsa da bisikletin kaynaştırıcı etkisi ile burada bulunan dostlarımız ile aile gibi oluyoruz, yolda anılarımızı hikayelerimizi paylaşıyor yeni hikayeler biriktiriyoruz aramızda 75 başında Mehmet amcamız da var 18 yaşında genç arkadaşlarımızda var hepimizin amacı bisiklet ve bu güzellikleri görmek’’ dedi.

ŞEHİR TURU İLE BAYRAM KUTLAMASI

Grup son olarak Geyve dönüşünde Mavi Duraktan başlayarak Çark Caddesine geldi Çark Caddesinde yayaları tehlikeye atmamak adına bisikletlerden inerek sosyal mesafe ve maske kurallarına uyarak vatandaşların bayramını kutladı. Son olarak Demokrasi meydanına geçen grup Atatürk büstü önünde fotoğraf çekilerek turu tamamladı.

Yorumlar (0)