banner2

banner1

banner22

Orası artık bir yaşam alanı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Sakarya Atatürk Stadyumu üzerinde devam ettirilen ‘Yaşayan Stat’ projesinin Türkiye’de örnek olarak değerlendirildiğini belirtti.

SPOR 12.06.2020, 16:22
banner48

22 ADET PİSTE SAHİP

Sakarya Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelerek Yaşayan Stat Projesini tanıtan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, örnek olarak değerlendirilen ve bazılarının yapımı devam eden spor komplekslerini tanıttı. Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pisti ve 22 adet müsabaka pistini tanıttı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan telekonferansta örnek proje olarak değerlendirilen Sakarya Atatürk Stadyumunda yürütülen projenin diğer illerde de örnek alınacağı öğrenildi.

HEM SPOR HEM EĞLENCE ALANI

Stat etrafındaki ziyaret sonrası açıklama yapan Arif Özsoy, “Bu bölgede sadece sporcularımız için değil vatandaşlarımız içinde bir çok alan oluşturacağız. Kadınlarımız bölgede spor yapacak yer bulamıyordu, bu sorunu da çözeceğiz. Sayın Bakanımızın örnek olarak değerlendirdiği projemiz tamamlandığında Sakarya Atatürk Stadyumu’nun çevresi tamamen yaşayan bir stat halini alacak. İnsanlar sadece spor müsabakalarında değil, eğlenceli vakit geçirmek içinde buraya gelecek” dedi.

Yorumlar (0)