banner2

banner1

banner22

Maçlar seyircisiz oynanacak

12 Haziran'da başlayacak Süper Lig maçlarında tribünlere seyirci alınıp alınmayacağı netleşti. TFF'den yapılan açıklamada Süper Lig ve TFF 1'inci Lig'de oynanacak kalan maçlarda tribünlere seyirci alınmaması kararlaştırıldı.

SPOR 29.05.2020, 16:43 Editör: Ebru Bulut
Maçlar seyircisiz oynanacak
banner48

Türkiye Futbol Federasyonu, koronavirüs salgını sonrası Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası maçlarına dair talimatnameyi kamuoyu ile paylaştı. Alınan karara göre Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda sezonun geri kalanındaki tüm maçlar seyircisiz oynanacak.

SAHADAKİ FUTBOLCU, HAKEM VE TEKNİK DİREKTÖR HARİÇ HERKES MASKE TAKACAK

Maçların oynanacağı stadyumlarda; ev sahibi takım, deplasman takımı, stat görevlileri, basın mensupları ve protokol olmak üzere maksimum 296 kişi yer alabilecek ve sahadaki futbolcu ve hakem ile teknik direktör hariç herkesin maske takması zorunlu olacak.

İşte talimatnamede yer alan maddelerden bazıları;

-Ateşi 37.8 ve üzerinde olanlar stadyumlara alınmayacak.

-Protokol tribününde oturacak kişiler 3 koltuk boşluk bırakılacak şekilde ve arka sıradaki oturma düzeni arada bir sıra boş bırakılmak suretiyle ön sıraya göre çaprazlama olarak oturmalıdır.

-Müsabakada taç çizgilerinde 2'şer, kale arkalarında 1'er olmak üzere 6 top toplayıcı görev yapar. Top toplayıcıların yaşları 20 ile 30 yaş arasında olmalıdır. Top toplayıcılar eldiven ve maske takmalıdır.

"YEDEK KULÜBELERİNDE 2'ŞER KOLTUK BOŞ BIRAKILACAK"

-Yedek kulübelerinde kişilerin aralarında 2'şer koltuk boş bırakılarak oturulması zorunludur. Kulübede bulunma hakkı bulunan diğer kişiler aralarında en az 1 (bir) metre mesafe bırakılarak, yedek kulübesi ile aynı hizada olacak şekilde oturacaktır.

-Stadyumlarda, müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında sağlık ve hijyen uygulamalarının düzenlenmesi ve uygulanması hususundaki tüm sorumluluk ev sahibi kulübe aittir.

-Kulüpler tüm futbolcularına, teknik ve destek ekiplerine, maç operasyonu içerisinde çalışacak görevlilerine, her müsabakadan 2 gün önce Sağlık Bakanlığı tarafından akredite olan laboratuvarlarda Covid-19 PCR ve Antikor testi yaptırılması zorunludur.

"OYUNDAN ÇIKAN FUTBOLCULARIN DA MASKE TAKMASI ZORUNLU"

-Saha içerisinde bulunan futbolcu ve hakemler ile yedek kulübesinde bulunan sadece teknik sorumlular haricinde stadyumda bulunan tüm kişilerin sürekli olarak maske takmaları zorunludur. Oyundan çıkan futbolcular da maske takmak zorundadır.

-Müsabakalarda 5 oyuncu değişikliği yapılabilir. Oyuncu değişiklikleri oyunu kesintiye uğratmamak adına devre arasında yapılacak değişiklikler hariç müsabaka esnasında en fazla 3 defada yapılabilir.

Yorumlar (0)