banner2

banner1

banner22

“Maça kazanma düşüncesiyle çıktık”

Sakaryaspor Teknik Direktörü Murat Balaban Yeşil Siyahlıların 2-0 kazandığı Elazığspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Balaban, “Elazığ maçına kazanma düşüncesiyle çıktık” dedi.

SPOR 19.12.2020, 17:15 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

“MAÇA KAZANMA DÜŞÜNCESİYLE ÇIKTIK”

Sakaryaspor, kendi sahasında Elazığspor ile karşı karşıya geldi. 2 golle gelen galibiyet ardından antrenör Murat Balaban açıklamalarda bulundu. Maça kazanmak için çıktıklarını belirten Sakaryaspor Teknik Direktörü Murat Balaban, “Covid vakaları ve sakatlarımız vardı. 3 maç ara vermiştik. O arayı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık. Bugün de Elazığ maçına kazanma düşüncesiyle çıktık, arkadaşlarımla da öyle konuştuk. İlk yarıda goller bulabilirdik, ilk dakikalarda bir bocalama süresi oldu sonrasında merkezden, kenarlardan gol yollarını aradık.  Ve iki üç tane de pozisyon bulduk. İkinci yarıda baktığımızda ön alanda daha etkili olduğumuzu düşünüyorum. Topa biz sahip olduk. Orta alanı biz ele geçirdik. Sonrasında gol geldi. Daha da goller gelebilirdi” şeklinde konuştu.

“RAKİBİN KİM OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİL”

Sahaya galibiyet parolasıyla çıktıklarını söyleyen Balaban, “Önsüzümde Karabük maçı var. Rakibin kim olduğu önemli değil, biz sahaya galip gelmek için çıkıyoruz. Alt sırada olur, üst sırada olur, genç veya tecrübeli olur. Bakın Elazığ takımı 2-0 olduğu halde hiç oyunu bırakmadı, genç oyuncular. Çarşamba günü oynayacağımız Karabük takımı da aynı şekilde genç bir takım. Her hafta oynayıp gelişiyorlar. Biz aynı kararlılıkla tek tek maçlarımızı kazanarak şampiyonluğa doğru gidiyoruz. Hayırlısı olsun diyelim” ifadelerini kullandı.

“KONDİSYON OLARAK TAMAMEN FİT BİR DURUMDA DEĞİLİZ”

Kondisyon olarak fit durumda olmadıklarını belirten Balaban, “Covidli olan arkadaşlarımıza evlerinde uygulamaları için programlar verdik. Onları bir şekilde uygulamaya çalıştılar. Yapmışlar da. O arkadaşlarımız döndüler, döndüklerinde de bu hafta iyi çalıştık. İyi de yoruldular. İlk başta onlara nefesimizi iyi kullanmamız gerektiğini söyledim. Hemen şut, çalım atmayacağız, topa sahip olacağız kademe kademe oyuna ağırlığımızı koyacağız. Kondisyon olarak tamamen fit bir durumda değiliz dedim. Arkadaşlar da oyunu 90 dakikaya iyi yaydı. Bundan sonrası için kondisyonumuzun daha iyi olacağını düşünüyorum. Karabük maçımız var yarın ve sonraki gün antrenmanlarımız olacak. Sonrasında hafta sonu Turgutlu maçımız var. Turgutlu maçına kondisyon olarak da, taktiksel olarak da daha iyi çıkacağımıza inanıyorum” dedi.

Yorumlar (0)