banner2

banner1

banner22

Ligler nasıl tamamlanacak?

Küme düşme potasında olan ve hedefi olmayan kulüpler “Küme düşme kalksın, liderler tescil edilsin, sadece Play-Off oynansın” algısını devam ettiriyor. Liglerin kaldığı yerden devam etmesi çok düşük ihtimal olarak gözüküyor.

SPOR 12.06.2020, 11:48 Editör: Ebru Bulut
Ligler nasıl tamamlanacak?
banner48

KARAR GÖZDEN GEÇİRİLDİ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve kurmayları önceki 2 ve 3’üncü Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı ve Kırklarelispor Başkanı Volkan Can, dernek üyeleri olan Bayrampaşaspor Başkanı Cengiz Günaydın ve Hekimoğlu Trabzon FK Başkanı Celil Hekimoğlu ile yaklaşık 2 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. Daha önce 18 Temmuz’da başlayacağı ve kalan 6 haftanın tamamlanacağı açıklanan alt liglerle ilgili karar gözden geçirildi.

KULÜPLERİN YAZILI TALEPLERİ ALINARAK KARAR VERİLECEK

Federasyon liglerin nasıl sonlandırılacağı konusunda hala net kararını açıklamadı. Ligde kalma mücadelesi veren ve hedefi olmayan kulüpler “Küme düşme kaldırılsın, liderler tescil edilsin, Play- Off’la ilgili kararı TFF versin ve yalnızca Play-Off maçları oynansın” algısını sürdürüyor ve federasyona bu konuda baskı yapıyor. TFF ise tüm kulüplerden yazılı taleplerini alarak kararını verecek. Ancak bu tabloda liglerin kaldığı yerden devam etmesi çok düşük ihtimal olarak görülüyor. TFF tarafından liglerin kaderi 15 Haziran ile 25 Haziran arasında netlik kazanacak.

Yorumlar (0)