banner2

banner1

banner22

Ligler için karar haftaya açıklanacak

TFF 2’nci Lig’in başlama tarihi 18 Temmuz olarak açıklanmıştı. 2’nci Lig ve 3’ncü Lig’de 79 kulübün liglerin oynanmasını istemesi üzerine TFF yeniden bir karar verecek. Lig için gündemde senaryolar oluşurken kesin kararın ise haftaya açıklanacağı öğrenildi.

SPOR 18.06.2020, 12:12 Editör: Ebru Bulut
Ligler için karar haftaya açıklanacak
banner48

KESİN KARAR HAFTAYA AÇIKLANACAK

TFF 2’nci Lig’in başlama tarihi 18 Temmuz olarak açıklanmıştı. Ancak 2’nci Lig ve 3’ncü Lig’de 79 kulübün liglerin oynanmasını istemesi üzerine TFF’yi yeni bir karar almaya zorladı. 2’nci Lig’de kalan 6 haftanın oynanmamasına kesin gözüyle bakılırken lig için gündemdeki senaryo şu şekilde; liderler direk 1’nci Lig’e çıkacak, küme düşme olmayacak ve Play-Off maçları oynatılacak. Alt lig kulüpler ile ilgili karar büyük merakla beklenirken Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili ve İcra Kurulu Başkanı Ali Düşmez, önümüzdeki hafta kararın açıklanacağını duyurdu. 

“SENARYOLARIMIZ VAR”

TFF 2 ve 3’ncü Lig’deki son durum hakkında toplantı yapacaklarını belirten Düşmez, “TFF 2, 3 ve Bölgesel Amatör Lig’in başlaması için şimdilik 17-18 Temmuz tarihini belirledik. Şartlar önemli. Mevsimler ilerliyor. Çok sıcak havalar var. 40-45 dereceyi bulan havalar olacak. Bu haftadan sonra en kısa zamanda yönetim kurulumuz, başkanımızın önderliğinde bir karar verecek. Çeşitli senaryolarımız var. İnsan sağlığını ön planda tutarak futbolu 81 ilde yaşatmak ve nefes aldırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)