banner2

banner1

banner22

"Kaynakları doğru kullanıyoruz"

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Haberlisin İnstagram hesabından yapılan canlı yayına katıldı. Özsoy, Yenikent bölgesine çok amaçlı bir spor kompleksi yapılacağının müjdesini verirken 3 ilçede gençlik merkezi yapılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

SPOR 19.05.2020, 15:27 Editör: Ebru Bulut
"Kaynakları doğru kullanıyoruz"
banner48

“İSTİKLAL MARŞIMIZI HEP BİRLİKTE OKUYACAĞIZ”

Pandemi sürecinde kısıtlı yapılan kutlamaları anlatan Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy. “15 Mayıs ve 21 Mayıs tarihleri arasında etkinliklerimiz devam edecek. Bu akşam saat 19.19’da stadyumdan yirmi sporcumuzun ve Sayın Valimizin de katılacağı bir program yapacağız. Hep birlikte megafonlar eşliğinde İstiklal Marşımızı okuyacağız. Aynı saatte yurtlarımızda da İstiklal Marşımız okunacak. Farklı bir bayram kutluyoruz. 23 Nisan’da da böyle bir kutlama yapmıştık. Önemli olan bu süreçte alternatifler üreterek bir şeyler yapabilmek. Yine gün boyu gençlik liderlerimizle söyleşilerimiz olacak. Bayramla ilgili programlarımız devam edecek” dedi.

“YAŞAYAN STAT BİR EFSANE OLDU”

İl Müdürü Arif Özsoy, “Yaşayan Stat bir efsane oldu. Aslında maliyet olarak düşük. Biz az para ile çok iş yapıyoruz. Al bu parayı harca dönemi artık bitti. Önemli olan kaynaklarımızı doğru bir şekilde nasıl kullanıyoruz, daha verimli nasıl yatırım yapabiliyoruz. Dönem iktisat dönemi. Bizim hedefimiz şehrimizin doğusunda ve batısında iki Gençlik Merkezi oluşturmak. Tüm halka hitap eden spor kompleksi oluşturuyoruz. Yaşayan Stat önemli bir proje. Geçen haftalarda Bakanımızda diğer il müdürlerimize talimat verdi. Sakarya’daki projenin diğer 81 ilde de uygulanmasını ve il müdürlerinin projeyi yerinde inceleyip gerekli belgeleri hazırlamalarını ve aynısı yapmalarını istedi. Bu bizim rüyamızdı ve bu durumda bizi çok onure etti” şeklinde konuştu.

“7’DEN 70’EDEĞİL, 3’TEN 93’E”

Arif Özsoy, “Bir stadyumun yılda 22 gün kullanılıp diğer günler boş kalması doğru değil. Biz burada yaşayan bir stat oluşturalım dedik. Bizim sloganımız 7’den 70’e değil, 3’ten 93’e. Spor daha küçük yaşta başlanılan bir şey. Herkesi buraya alalım, herkes burayı tanısın istedik. Buraya yapılan yatırımın parası bizim insanımızın ve paranın nereye gittiğini, neler yapıldığını görsünler istedik. Yaşayan Stadı iki kategoride ele alabiliriz. Stadın içi ve stadın dışı. Stadın içerisine en uzun kapalı atletizm pistini yaptık. Tüm doneleri ile bunu 705 bin liraya yaptık. Atletizmin kalbi nasip ederse Sakarya’da atacak. 7 milyon spor lisesi ödeneği çıktı ve hemen çalışmalarımıza da başladık. 22 adet cep salonlarımız yapılıyor. Spora farklı bir hava, farklı bir renk katalım istiyoruz. Tüm vatandaşımız, çocuklarımız gelsinler ücretsiz bu alanlardan yaralansın istiyoruz. Normalleşme sürecini yakından takip ediyoruz. Kısıtlama bittiği an 54 branşın açılışını yapacağız. Stadımızın dışında da piknik alanları oluşturacağız. Stadyum açıldığı anda 7/24 hizmet verecek” dedi.

SPOR LİSESİ NE ZAMAN AÇILACAK?

Spor Lisesi’nin açılışını merak eden vatandaşlara bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “Maliyetinin düşük olması ve gençlerimiz spor faaliyetleri için stadımıza geldiklerinde onlara aynı zamanda merkezimizde eğitim anlamında uzmanlarımızdan yararlansınlar istiyoruz. İlçe Spor Müdürlüğümüzü de Stadımızın içerisine aldık. Büyük bir alan oluşturduk aslında. 2020 yılı bitmeden Spor Lisesi Eğitim ve Öğretime başlayacak. 13 derslik, spor salonu, kütüphane ve konferans salonları bu lisemizde yer alacak” açıklamalarında bulundu.

SAKARYA’DA KAÇ ADET GENÇLİK MERKEZİ VAR?

Sakarya’da yapılan ve yeni yapılacak olan Gençlik Merkezleri hakkında açıklama yapan Müdür Arif Özsoy, “Yenikent’te güzel bir kompleks çalışmamız var. Yeni alanlar oluşturduk o bölgemizde. Tüm sporların da yapılabileceği özellikle de bayan arkadaşlarımızın da spor yapabileceği alanlar hazırlıyoruz. Çalışmalarımızı yaptık ve bakanımıza dosyamızı sunduk en kısa sürede de faaliyete geçireceğiz. Toplamda 6 ilçemizde Gençlik Merkezimiz var. İlimize bu merkezleri kazandırdıysak ne mutlu bize. 7’inci Merkezi’miz de Yaşayan Stadyum olacak.  Sapanca, Akyazı ve Geyve olmak üzere üç ilçemizde de çalışmalarımız devam ediyor. En kısa sürede bu ilçelerimizde de Gençlik Merkezlerimiz faaliyete geçecek” dedi.

“SAKARYA MİSAFİRLERİMİZİN AKLINDAN ÇIKMASIN İSTEDİK”

Pandemi sürecinde yurtların büyük görev üstlendiğini vurgulayan Arif Özsoy, “Yurtlarımız güzel bir sınav verdi. Pandemi sürecinde misafirlerimiz geldiğinde, Türkiye’de en fazla misafir ağırlayan yer Sakarya oldu. Herkes bu süreçte memnun kaldı bizlerden. Sakarya misafirlerimizin aklından çıkmasın istedik ve onların 14 gününü dolu dolu geçirmeleri için elimizden geleni yaptık. Konserler düzenledik, şehrimizin meşhur yemeklerini misafirlerimize ikram ettik. Bu süreçte basınımızda bizlere çok büyük destek verdi” şeklinde konuştu.

“YURTLAR İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTEDİR”

Sakarya’da yurtların diğer illere örnek olduğunu anlatan Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “2013’den bu yana bir ekol oluşturduk. Daha önce yurtlara sadece barınma ve beslenme yeri olarak bakılıyordu. Bizler Sakarya’da, Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan çalışmalara yer verdik. Bizi örnek alarak diğer illerde de çalışmalar başladı. Sahasında uzman adam yetiştirmek anlamında yurtlarımızda yaptığımız projelerimiz var. Yurtlar 2’inci bir üniversitedir. Okulları bitmeden bir çok öğrencimiz özel sektörden iş teklifleri aldı. Bu çalışmamız 4 yıllık bir proje ve bu projeyi biz öğrencilerimizden hiçbir ücret almadan onlara sağladık.” dedi.

Yorumlar (0)