banner2

banner1

banner22

Kardeşçe sona erdi

11’ncisi düzenlenen Hendek Soğuksu Mahallesi Voleybol Turnuvası dün akşam oynanan final müsabakalarıyla sona erdi.

SPOR 26.07.2018, 10:52
Kardeşçe sona erdi
banner48

KARDEŞÇE BAŞLADI

Müsabakaya büyük ilgi gösteren Abhaz halkı bunaltıcı yaz sıcağına rağmen turnuvada mücadele eden takımlarını tezahüratları ile desteklediler. Final müsabakasına Abhaz Federasyonu Başkanı Atanur Aksoy (Akusba), Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş (Abgınba), Abhazya Cumhuriyeti tam yetkili temsilcisi Vadim Haraziya ve yardımcısı Cansuh Lazba katıldı.  Turnuvanın en iyi taraftarı Efteniye olurken, turnuvanın en kral taraftarı ise kendi köy takımını turnuva boyunca yalnız bırakmayan, turnuvanın maskotu küçük taraftar oldu.

EVSAHİBİ 3. OLDU

Gecenin ilk maçı müsabakaya ev sahipliği yapan Soğuksu ile Ormanköy takımları arasında gerçekleşti. Müsabakadan misafir takım Ormanköy 3-1 galip ayrıldı.

ABHAZ HALK OYUNLARI

İlk müsabakanın son ermesinin ardından Kafkas kültürüne yakışır halk oyunları sergilendi ve mahalle Muhtarı Emin Kula tarafından turnuvaya katılım tüm takımlara katılım belgesi verildi.

KULA, TEŞEKKÜR ETTİ

Belge dağıtımı öncesinde konuşma yapan muhtar Emin Kula, “ 11. düzenlediğimiz bu organizasyonumuza bizlere destek veren köylerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. Herkes bu bu güzel etkinliğimizi sahiplendi. Turnuvamıza maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na, Hendek Belediye Başkanımız İrfan Püsküllü’ye, Sakarya milletvekillerimize şahsım ve köyüm adına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

HENDEK ESNAF KEPENK KAPATTI

Gecenin final müsabakası ise turnuvanın iddialı takımlarından Hendek Esnaf takımı ile Düzce Esmahanım takımları karşı karşıya geldi. İki oyuncusundan yoksun olarak müsabakaya çıkan Hendek Esnaf takımı rakibi Esmahanım Takımına 3-1’lik setlerle yenildi. Turnuvanın şampiyonu Esmahanım olurken, Hendek Esnaf bu sonuçla kepenk kapattı.

 

Yorumlar (0)