banner2

banner1

banner22

Karatede dereceye giren sporculara ödülleri verildi

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizlispor 2011 Karate Kulübü ve Ferizli Halk Eğitim Merkezi karate sporcularının kuşak terfi ve ödül törenine katıldı.

SPOR 11.02.2020, 11:03
Karatede dereceye giren sporculara ödülleri verildi
banner48

Ferizli’de, Şanlı Türk Bayrağımıza ithafen Geyve ilçesinde düzenlenen Karate İl Şampiyonasında dereceye giren sporcular için Ferizli Karate Salonu’nda ödül töreni düzenlendi. Törende ayrıca, Ercan Durgun ve Fatma Özel antrenörlüğün de başarılı sporcular yetiştiren Ferizlispor 2011 Kulübü Karate Takımının genç sporcuları kuşak heyecanı yaşadı. Girdikleri sınavda başarılı olan karatecilere yeni kuşakları törenle verildi.

“KARATE SOKAK DÖVÜŞÜ DEĞİL, SAVUNMA SPORUDUR”

Programda konuşan Ferizlispor 2011 Kulübü Karate Takımı antrenörlerinden Ercan Durgun karate sporunun dövüş, hatta sokak dövüşü olmadığını vurguladı. Karatenin bir savunma sporu olduğunu kaydeden Durgun, “Sporcularımız her şeyden önce topluma faydalı birer birey olmayı öğreniyorlar. Başarılı bir şekilde hem eğitimlerine devam ediyorlar hem de başarılı birer sporcu olmayı hedefliyorlar” dedi.

“BAŞARIYI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Sporcuların başarısının Ferizli adına gurur verici olduğunu vurgulayan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, “Öncelikle bu başarıda pay sahibi olan başta antrenör hocalarımızı, törene yoğun ilgi gösteren verilerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bu başarıların ardı gelecek. Gençlerimiz spor sayesinde fiziksel ve zihinsel anlamda gelişiyor, kötü alışkanlıklardan uzaklaşıyor. Belediye olarak biz de gençlerimizi spora teşvik amacıyla üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Başarılıyla gururumuz olan bu gençlerimizin spor yapmayan arkadaşlarına rol model olmaları temennimizdir. Bir kez daha sporcularımızı yürekten tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Başkan Gündoğdu’nun konuşmasının ardından başarılı öğrencilere kuşakları ve sertifikaları verildi.

Yorumlar (0)