banner2

banner1

banner22

“İşlevselliğini kaybetti”

Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç, sezon sonunda Rüstemler Tesisleri'nin yıkılarak yerine modern bir tesis yapılacağını açıkladı.

SPOR 20.11.2019, 11:39 Editör: Ebru Bulut
“İşlevselliğini kaybetti”
banner48

Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç, sezon sonunda Rüstemler Tesisleri'nin yıkılarak yerine modern bir tesis yapılacağını açıkladı. Daha önce 4 dönem kulüp yönetiminde bulunduğuna değinen Cumhur Genç; “Tecrübelerimizden faydalanarak, hatalarımızdan ders çıkartıp daha iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

MODERN TESİS YAPILACAK

Sakaryaspor kulüp başkanı Cumhur Genç, Sakaryaspor’un en büyük sorunlarından birinin tesis olduğunu belirterek, Rüstemler Tesisini yıkıp yerine yenisini yapmayı amaçladıklarını söyledi. Genç; “Bizim en büyük sorunlarımızdan biri tesis konusu. İl spor müdür Arif Özsoy ile yaptığımız görüşmemizde bu durumu kendisine aktardık, oda bize 3 saha olacak şekilde Spor Toto desteği ile bu durumu karşılayabileceklerini belirtti. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Ayrıyeten tesisin içinde bulunan ana bina artık işlevselliğini kaybetmiş durumda 1 oda da iki oyuncu kalıyor bu durum eski düzene göre yapılmış ancak biz içinde 40 odalı, saunası, hamamı ve fitness salonu olacak şekilde yeni bir bina yapmanın isteğindeyiz. Valimiz ve Büyükşehir başkanımız bize bu konuda yardımcı olacaklarını belirtti’’

STAT ALTI KİRALANACAK

Yeni Sakarya Atatürk stadyumunun altında bulunan ve 25 bin metrekarelik atıl bir alan olduğunu belirten Sakaryaspor kulüp Başkanı Cumhur Genç; “Kapalı otopark olarak ayrılmış bu alan hiç kullanılmamış biz burayı firmalara kiraya vererek gelir elde etmenin düşüncesindeyiz. Baktığımız zaman Tırsan, Reysaş, Toyota gibi firmalar depolama alanı için yer arıyorlar. Bizde burayı onlara kiraya vererek hem atıl alan pozisyonundan çıkarıp hem de kulübümüze kalıcı gelir sağlamaya çalışacağız” dedi.

Yorumlar (0)