banner2

banner1

banner22

İngiltere'de Toprak Razgatlıoğlu fırtınası

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası'nın İngiltere etabındaki iki yarışı da kazanmayı başardı. Yarışma sonrasında sosyal medya üzerinden paylaşım yapan milli sporcu Toprak Razgatlıoğlu, Kenan Sofuoğlu sayesinde dereceleri elde ettiğini söyledi.

SPOR 05.07.2021, 00:18 Editör: Ebru Bulut
İngiltere'de Toprak Razgatlıoğlu fırtınası
banner48

İKİNCİ YARIŞI DA KAZANDI

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası'nın İngiltere etabındaki iki yarışı da kazanmayı başardı. Dün 13 Sırada başladığı ilk yarışı birinci tamamlayan Razgatlıoğlu bugün yapılan ikinci yarışı da kazanarak genel sıralamada liderliğe yükseldi.

6’INCI SIRADA BAŞLAYIP BİRİNCİ BİTİRDİ

Dünya Superbike Şampiyonası'nda sezonun dördüncü etabının ikinci yarışı, İngiltere'deki 4 kilometre uzunluğa sahip Donington Park Pisti'nde yapıldı. Pata Yamaha with Brixx WorldSBK takımıyla mücadele eden Toprak, 6’ıncı sıradan başladığı yarışı birinci tamamladı. Garrett Gerloff ikinci, Tom Sykes ise üçüncü sırada yer aldı. Dünya Superbike Şampiyonası'nda sezon, 23-25 Temmuz tarihlerinde Hollanda'da düzenlenecek yarışlarla devam edecek. Pilotlar klasmanında Toprak Razgatlıoğlu 183 puanla zirvede, Jonathan Rea 181 puanla ikinci, Scott Redding 117 puanla üçüncü sırada bulunuyor.

İŞTE O PAYLAŞIMI

Yarışma sonrasında sosyal medya üzerinden paylaşım yapan milli sporcu Toprak Razgatlıoğlu, Kenan Sofuoğlu sayesinde buralara geldiğini söyledi. Razgatlıoğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi; “Bu hafta elde ettiğimiz iki birincilik bizi şampiyonada liderliğe taşıdı daha çok yarışımız var ve biz işimize odaklanıp her yarışta birincilik için savaşacağız Bugün bu dereceleri elde edebiliyorsam Kenan Sofuoğlu ağabey sayesinde senin yerin Wsbk demesi ile başladı

Yorumlar (0)