banner2

banner1

banner22

'İlçe halkından destek bekliyoruz'

Boks yaptığı yıllarda milli forma giymiş olan Rıfat Biber, beceri ve tecrübelerini Hendekli çocuklara aktarıyor.

SPOR 07.08.2018, 12:14
'İlçe halkından destek bekliyoruz'
banner48

‘Başarı çok çalışmaktan geçer’

Spora gönül veren Biber, yeni kapalı spor salonunda gençlere yaklaşık 1 yıldır boks sporu dalında bedelsiz eğitim veriliyor. Sporun özveri istediğini, emek ile sabrın yoğrulduğunu, sonuçta bilgi ve tecrübe kazanılarak başarıya uzanılabileceğini vurgulayarak;  “Boks sporu dövüş sporu değil aksine bir savunma sporudur. Başarı çok çalışmaktan geçer.”diyerek boks sporunu kıt imkanlar doğrultusunda yaptıklarını söyledi.

Sporcu fabrikası

Hendek, ilçemizde gençlerin bireysel sporlarda ( karate, tekvando, atletizim,güreş) dallarında ülke sınırlarını aşmış, Avrupa ve dünya şampiyonlarında başarılar elde etmiş bir sporcu fabrikası. Bu değerlerimizi Türk sporuna kazandırabiliriz. Bu konuda ilçe halkından destek bekliyoruz” dedi.

‘Hendek’te potansiyel var ‘
Hendek yeni kapalı spor salonunda çalışmalarını sürdüren Biber, minikler, orta ve lise çağındaki gençlere boks eğitimini ücretsiz olarak veriyor.  En büyük sıkıntı boks ringinin, ağırlık sistemlerinin olmaması sadece 8-10 çift boks eldiveni mevcut. Biber; “ İmkan sağlanırsa Hendek’ten boks sporunda şampiyonlar çıkartabiliriz çünkü Hendek’te bu potansiyel var.”diye konuştu.

Yorumlar (0)