banner2

banner1

banner22

İkinci dönemi

Türkiye’de göreve devam ettirilen iki il temsilcisinden birisi olan Halk Oyunları İl Temsilcisi Neşet Çakır yeni dönemde usta belgesinin yeterli olmayacağını Antrenörlük Belgesi isteneceğini söyledi.

SPOR 03.08.2018, 21:24
İkinci dönemi
banner48

ANTRENÖRLÜK KURSU

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından usta öğretici yetiştirme kurs programı yürürlükten kaldırıldı. Önümüzdeki eğitim öğretim yılı ile birlikte Halk Oyunları kursları en az 2. Kademe Antrenör belgesi sahiplerine açılacaktır. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Sakarya İl Temsilcisi Neşet Çakır elinde usta öğretici belgesi olup antrenör belgesi olmayanlar için kurs açıldığını duyurdu. İl Temsilcisi Çakır “ Federasyonumuz elinde usta öğretici belgesi olup antrenörlük belgesi olmayanlar için 81 ilde 2. Kademe Antrenörlük intibak kursları düzenliyor. Halk Eğitim Merkezleri 1-30 Eylül tarihleri arasında kurs başvurularını alacak. 2. Kademe Antrenör Belgesi bulunmayan usta öğreticiler hiçbir masraf ödemeden kurslara katılabilecekler”

BAŞVURU İNTERNETTEN

TOF İl Temsilcisi Neşet Çakır “Kursa başvurular THOF internet sitesinden online olarak yapılacaktır. Duyuru sekmesinden intibak duyurusuna girdikten sonra en alttaki linkten ön kayıt yapıp gönder tuşuna basın sonrasında açılacak sayfadaki linke tıklayıp oradaki başvuru formunun çıktısını alıp formu doldurup formda yazılı olan evrakları tamamlayıp ilk kurs günü yanınızda getireceksiniz. Lütfen eksik evrakla gelmeyiniz. Kurs başvurusu yaptıktan sonra il temsilciliğimize ulaşılması durumunda katılım sayısına göre salon ayarlanacaktır” dedi.

FOKLORUMUZ ZENGİNLİĞİMİZ

Halk Oyunları Federasyonu Sakarya İl Temsilcisi Neşet Çakır “Folklorumuz zenginliğimiz. Sakaryalı bir genç, Elazığ, Diyarbakır, Karadeniz yöresinin halk oyunlarını öğrenebiliyor. Geleneklerimizi yaşatmak, zenginliklerimizi korumak için halk oyunları kursları açılmakta. Antrenörlük belgesi olmayana halk oyunları kursu açılmayacağından 2. Kademe Antrenörlük Belgesi önemli. Ustalık belgesi olan arkadaşlarımızın gerekli başvuruları yapması yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde çok önemli” dedi.

Yorumlar (0)