banner2

banner1

banner22

Her sene tekrarlanacak

Türkiye Dağcılık Federasyonu il temsilcisi ve Sakarya Dağcılık Spor kulübü Başkanı Yusuf Aydın’ın düzenlediği 15 Temmuz Şehitlerini Anma tırmanışı ve Adapazarı’nın 100’üncü Yıl Kurtuluşu'nun etkinlikleri kapsamında Van-Bitlis-Ağrı illerinde Sakarya’dan 15 sporcu ile birlikte 5 zirve faaliyeti düzenlendi.

SPOR 15.07.2021, 09:30 Editör: Aysima Kortak
Her sene tekrarlanacak
banner48

Türkiye Dağcılık Federasyonu il temsilcisi ve Sakarya Dağcılık Spor kulübü Başkanı Yusuf Aydın’ın düzenlediği 15 Temmuz Şehitlerini Anma tırmanışı ve Adapazarı’nın 100’üncü Yıl Kurtuluşunun etkinlikleri kapsamında Van-Bitlis-Ağrı illerinde Sakarya’dan 15 sporcu ile birlikte 5 zirve faaliyeti düzenlendi. Van’da bulunan 3 bin 200 metre rakımlı Erek Dağı, 3 bin 550 metre rakımlı Artos Dağı, Bitlis İlinde 3 bin metre rakımlı nemrut krater gölü, 4 bin 58 metre Rakımlı Türkiye’nin 3’üncü en yüksek dağı olan Süphan Dağı ve En son olarak da Ağrı ilinde bulunan Türkiye’nin en yüksek dağı olan 5 bin 137 metre yükseklikteki Ağrı Dağı tırmanışları başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Temmuz’un 3’ünde başlayan faaliyetler 15 Temmuz Ağrı zirvede başarılı bir şekilde bitirildi.

HER SENE DÜZENLİ ŞEKİLDE TEKRARLANACAK

15 sporcunun katıldığı faaliyetler de zirvede Türk bayrağını dalgalandıran sporcular böyle anlamlı bir organizasyonun içinde bulunduklarından dolayı çok mutlu olduklarını bildirdi. Faaliyeti sorumlusu Yusuf Aydın yaptığı açıklamada, “Kahraman Şehitlerimiz için düzenlediğimiz bu etkinlik her sene düzenli şekilde tekrarlanacaktır. Hem dayanıklılık hem süreklilik isteyen bu faaliyeti sorunsuz bir şekilde bitiren sporcularımızı canı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)