banner2

banner1

banner22

Gurbetçilerden destek isteyecek

Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonu Enes Erkan, sanatçılar ve 15 Temmuz Gazileri ile birlikte gurbette 24 Haziran seçimlerine destek isteyecek

SPOR 29.05.2018, 12:37
Gurbetçilerden destek isteyecek
banner48

Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonu Enes Erkan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen ve moderatörlüğünü TRT Spikeri Ersin Düzen’in yapacağı programlara konuk olacak. Avusturya, Hollanda ve Almanya’da gurbetçilerle buluşacak olan Enes Erkan organizasyona davet edilen tek sporcu oldu. 15 Temmuz Gazileri ve sanatçılardan oluşan ekip 4 Haziran’da yurda dönecek.

ÜÇ ÜLKE GEZECEK

Şampiyon Karateci Enes Erkan 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den Milletvekili aday adayı olmuş ve başvuru yaparken “Derdim makam mevki değil, ülkesi için gecesini gündüzüne katan lidere katkı vermek’ açıklamasını yapmıştı. Enes Erkan vekil adayı gösterilmemesine rağmen, seçim sürecinde çalışacağını beyan etmişti. Gençlik ve Spor Bakanlığı Dünya ve Avrupa Şampiyonu Enes Erkan’a Avrupa’da görev verdi. Erkan 5 günde üç ülke gezip gurbetçi vatandaşlarımız ile buluşacak.

VATAN-MİLLET MESELESİ

24 Haziran seçimleri ülkemizin bekası için çok önemli olduğunu belirten Enes Erkan “Dünya beşten büyüktür diyen bir liderin davasına katkı vermek bana onur veriyor. 24 Haziran sadece bir seçim değil. Vatan-millet meselesi. Yüzyılın seçimine gidilirken bana da Avrupa’da yaşayan ve ülkelerine gönülden bağlı vatanperverler ile sohbet etme imkanı verildi. İnanıyorum ki kalbinde vatan sevgisini tüm coşkusuyla yaşayan gurbetçilerimiz sandıklara giderek ülkelerinin geleceği için destek olacaklar” dedi.

 

Yorumlar (0)