banner2

banner1

banner22

Esas olan sürdürülebilir yapı

Sakarya’ya ve Sakaryaspor’a dair görüşlerini dile getirmekten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğini ifade eden Ersin Taranoğlu takımın bu sene şampiyon olacağını söyledi. Taranoğlu “Asıl başarının saha sonuçlarıyla birlikte sürdürülebilir bir yapı oluşturmak” dedi.

SPOR 10.09.2020, 20:42 Editör: Aysima Kortak
Esas olan sürdürülebilir yapı
banner48

Sakaryaspor kongresi öncesi yeni bir yapı oluşturmak yola çıkan, ancak hedeflediği görüşmeleri gerçekleştiremeyen Ersin Taranoğlu ligin 7’nci haftasının ardından bir basın toplantısı düzenleyeceğini söyledi. Eski Bakan Taranoğlu yapılan transferleri, takımın başına getirilen hocayı da başarılı bulduğunu ifade ederek “Sakaryaspor bu sene şampiyon olacaktır” dedi.

SÖZ HAKKIM VAR…

Ersin Taranoğlu kendisinin hiçbir zaman kulüp başkanı olmak gibi bir derdi olmadığını ancak Sakaryaspor’un sağlıklı bir yapıya kavuşması için önerileri olduğuna dikkat çekerek “Ligin 7 haftasını geride bıraktığımızda fikirlerimi, kongre öncesi konuşmak istediklerimi kamuoyuyla paylaşacağım. Skorsal başarıdan daha önemli sürdürülebilir bir yapı oluşturmak. Uzun yıllar devlet yönetiminde görev almam ve daha da önemli bir Sakaryalı olarak kulübün geleceğine dair fikir beyan etmenin hakkım olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

TARANOĞLU ÇOK İDDİALI

Kahin olmadığını ve realiteye bakarak objektif bir değerlendirme yaptığını ifade eden Taranoğlu, “İnancım şu ki; Sakaryaspor kesin şampiyon olacak. Yapılan transferler, görev verilen hoca, fikstür, grup… Bunların hepsini üst üste koyduğunuzda Sakaryaspor kesin şampiyon olacaktır demek absürt bir durum değil. Ben skorsal başarı veya sezon sonu gelecek şampiyonluk kadar sürdürülebilir bir yapının oluşması gerektiğini düşünüyorum. Şampiyonluk söylemleriyle beraber sürdürülebilir yapıda gündemde tutulmalı. Ligin 7 nci haftasından sonra yapacağım basın toplantısında sürdürülebilir yapının nasıl oluşturulması gerekir? Kongre öncesi şehri yönetenlerle görüşebilseydim başkan olarak kimi önerecektim? Kısaca şehrimin takımının yararına olacağına inandığım fikirlerimi paylaşacağım” diye belirtti.

FİKRİMİ HEP SÖYLEYECEĞİM

Taranoğlu, “Mevzu Sakarya veya Sakaryaspor ise her zaman fikrimi beyan edeceğim. Bundan bir yıl öncesinde yaptığım toplantılar, değerlendirmeler sanki Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday olacağım şeklinde değerlendirildi. Oysa benim derdim adaylık değil şehrin vizyonuna yönelikti. O gün benim yanlış anlaşılmam için kamuoyu oluşturanlar bugünde Sakaryaspor meselesinde aynını yaptı. Ersin Taranoğlu bir yere bir göreve talip değil. Ersin Taranoğlu Sakarya’nın ve Sakaryaspor’un faydasına olacağına inandığı düşüncelerini kamuoyuyla paylaşmak istiyor. Ersin Taranoğlu algı operasyonlarının değil fikirlerin konuşulduğu bir şehir istiyor” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)