banner2

banner1

banner22

Dereceye girenlere ödülleri verildi

Sakarya’da gerçekleşen farklı illerden 109 sporcunun katıldığı Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonasında ‘Yol yarışı’ etabı sona erdi. Büyük Erkekler ve Genç Erkekler kategorisi yarışçıları yarışın bitimi sonrasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

SPOR 23.09.2020, 19:44 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

BÜYÜK ERKEKLER’DE ŞAMPİYON BALKAN OLDU

Adapazarı ilçesi Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlayan Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası, Büyük Erkekler kategorisindeki bisikletçiler için start verildi. Büyük Erkekler kategorisindeki şampiyonaya farklı illerden 59 sporcu katıldı. Sporcular, 139,3 kilometre yolu en kısa sürede tamamlamak için yarıştı. Son sporcunun varış çizgisine ulaşmasıyla yarış tamamlandı. Dereceye giren yarışçılara ödülleri takdim edildi. ‘Yol yarışı’ etabında dereceye giren ‘Büyük Erkek’ kategorisinde, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünden Onur Balkan birinci, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünden Halil İbrahim Doğan ikinci, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünden Emre Yavuz üçüncü oldu.

“HEDEFİM 2021 OLİMPİYATLARI”

‘Büyük Erkek’ kategorisinde ise birinci olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Onur Balkan hedefinin 2021 olimpiyatlarının olduğunu belirterek, “Bu yarışlara en iyi şekilde hazırlandık. Kayseri’de kampa gittik. Yarış bizim için gayet iyi geçti ve takım olarak çıkış yaptık daha sonrasında ayrıldık. İki tur kala iki kişi finiş çizgisine geldik ve birinci olduk. Takım adına ve kendi adıma mutluyum. Pandemi araya girince Mart ayından beri koşamadık antrenman eksikliğimiz vardı. O yüzden Kayseri’ye gitmiştik orada yarışlar vardı aslında orası bizim için iyi bir antrenman oldu. Yarışlarda birinci olduğum için çok mutluyum ve ben daha önceki yarışlarda da birincilik elde ettim. Bu birincilikte beni çok mutlu etti. Önümdeki hedefim ise 2021’de olimpiyatlar var. Oraya adayım ve inşallah orada da ülkemi temsil etmek için elimden geleni yapacağım” dedi.

GENÇ ERKEKLER ETABI TAMAMLANDI

‘Yol yarışı’ etabının “genç erkekler” kategorisinde farklı illerden toplamda 52 sporcu katıldı. 99,7 kilometre yolu en kısa sürede tamamlamak için ter döktüler. Son yarışmacının bitiş çizgisini geçmesiyle yarış sona erdi. Dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi. Şampiyonada ‘Genç Erkekler’ kategorisinde, birinci İzmir Gençlik Merkezleri Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kaan Soylu Özkalbim, ikinci Torku Şeker Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nden Ali Osman Çelik, üçüncü Torku Şeker Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nden Ahmet Maral oldu.

Yorumlar (0)