banner2

banner1

banner22

‘Ben özür dilemeye hazırım’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz canlı yayında Haberlisin Genel Yayın Yönetmeni Güven Hasbaş’ın sorularını cevapladı. Yavuz ‘’Sakaryaspor’da alt yapıdan çıkan 5-6 futbolcu ilk 11’de oynasın ben çıkıp özür dilemeye razıyım’’ dedi.

SPOR 14.06.2020, 20:45 Editör: Aysima Kortak
‘Ben özür dilemeye hazırım’
banner48

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Haberlisin.com’da Güven Hasbaş’ın sorularını yanıtladı. Yavuz Sakaryaspor ile ilgili çok tartışma yaratan Kayıp 2,5 Milyon konusu ile ilgili gelen soruları üzerine; ‘’Sakaryaspor’da bazı şeyler yanlış gidiyor ise burada birkaç söz söylemek benim boynumun borcu. Ben söylediğim sözleri Sakaryaspor’a verdiğim değer için sarf ettim’’ dedi.

SORUN NEREDE BULALIM

Sakaryaspor’un mazisini arar halde olduğunu belirten Ali İhsan Yavuz; ‘’Ben kimseyi suçlamadım, bir takım sorunlar yaşıyoruz, Sakaryaspor’un bu hallerde olmaması lazım dedim. Sakaryaspor 90’lı yıllardan sonra kaç tane futbolcu yetiştirebildik. Her seferinde Sakaryaspor, belediyenin bir kurum değil, Sakaryaspor’a talip olanlar bu takımı yönetmek istiyorlar. Sakaryaspor’un tüm giderini yönetimler değil de birileri karşılayacaksa bu doğru değil. Ben dedim ki bir takım soruları yüksek sesle birbirimize soralım; Sakaryaspor’un başkanına kim karar veriyor, yönetimine kim karar veriyor, kulübe destek için paralar kimlerden kimler, nasıl toplanıyor ve bunlar nasıl toplanıyor. Neden alt yapıdan yukarıya futbolcu çıkartamıyoruz” dedi.

BEN ÖZÜR DİLEYECEĞİM

Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “Şuanda Sakaryaspor’un alt yapısından ilk 11’de oynayan kaç oyuncu var diye sordum. Kimse buna cevap vermedi herkes 2,5 Milyon’a odaklandı. Sakaryaspor’da bir yerde yanlış giden ya da doğru kurgulayamadığımız bir şeyler var. Bizim gibi bir takımda en az 5-6 futbolcu alt yapıdan ilk 11’de oynayan oyuncu olması lazım. Eğer bu sayıda varda ben bilmiyorsam çıkıp herkesten özür dileyeceğim” şekilde belirtti.

GÜVEN OLUŞMAMIŞ

Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Biz Sakaryaspor’u daha şeffaf daha saydam hale getirelim. Yönetimler yapıyoruz diyorlar ama gittiklerimiz yerlerde bu güven oluşmamış. Verdiğimiz paralar nereye gidiyor bilmiyoruz diyorlar. Şuan ki yönetimin iyide götürdüğünü düşünüyorum. Sakaryaspor başkanlığı çok zor ve stresli bir iş. Bende diyorum ki bu işi iyi yapıyorsunuz yaparken daha iyiye taşıyalım. Yok biz iyi gidiyoruz, şeffafız diyorsanız ona da eyvallah dedim” şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜR BİLE ETMEDİLER

Yavuz, “Yaşayan Stat projesini hayata geçirdik üstüne üstlük Spor Lisesi için 7 Milyon TL ayırdık. Bir gideyim stadyumu gezip göreyim inceleyim dedim. Stadyumu gezdik enteresan şeylerle karşılaştık. 200 Trilyonluk stat yapmışız bir sürü alan değerlendirilemeden boş boş kalmış. Birileri gelmiş kafalarına göre yatıp kalkıyorlar. Böyle bir yatırım yapmışız siyasetçiler oraya gelip yuhalanacağım mı diye korkacak mı ? Bu nasıl bir anlayış. 200 Trilyonluk bir yatırım şehre kazandırılmış hiçbir yönetimde çıkıp teşekkür etmiyor.” dedi.

ALAKASIZ KİŞİLER RESİMLERİ VAR

Yavuz, “Stadyumun altına indiğimde bu proje destek sağlayan herkesin resmi vardı. Siyasilerden ya da bu şehrin aktörlerinden kimsenin resmini görmedim. Benim alkışlanmak gibi bir derdimde yok. Bu benim görevim ama alakasız birilerini göklere çıkarırken emek harcayanları arka plana atmayalım. Katkı sağlayanları ayaklarına kadar giderek onure edelim. Biz Sakarya milletvekilleri olarak buna hazırız” diye belirtti.

KATKI SAĞLAYANLARI ONURE EDELİM

Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Spor İl Müdüründen Yeni Sakarya Stadı’nda protokole girenlerin listesini istedim ama giren çıkan belli olmadığı için alamadık o listeyi. Beni yâda başka milletvekillerini geç Sakaryaspor’a 5 TL katkı sağlayan kim varsa onu onur konuğu olarak ağırlayalım alkışlatalım dedim kötü bir şey mi dedim. Ben ne dediysem Sakaryaspor’un hayrına olsun istedim. Fakat Cumhur Genç kardeşim bana kendi söylediği bir konuyu popilist davranıp kendi bilmiyormuş gibi ; ‘’Çıksın Açıklasın’’ dedi. Bu olmadı işte. Ben Cumhur Genç ve Sakaryaspor’a verdiğim değer için sarf ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)