banner2

banner1

banner22

Balkan Şampiyonası’nda Sakarya rüzgarı esti!

Balkan U20 Atletizm Şampiyonası’nın ilk gününde Milli Takım, 23 madalya kazandı. Sakarya’lı Milli Sporcu Umut Uysal, Balkan Şampiyonu olurken, Sıla Simay Harman ve Beyza Baş Balkan ikincisi olurken, Zehra Oral Balkan üçüncüsü oldu.

SPOR 13.09.2020, 14:34
Balkan Şampiyonası’nda Sakarya rüzgarı esti!
banner48

İstanbul Burhan Felek Kompleksi içindeki Ekrem Koçak Atletizm Pisti’nde yapılan 50. Balkan U20 Atletizm Şampiyonası’nın ilk gününde Türkiye’nin başarılı atletleri kürsüden inmedi. Yapılan 21 branşta toplam 23 madalya çıkaran Milliler, Ukrayna’nın önünde ilk günün en başarılı ülkesi oldu. Ay-yıldızlı takım, 9 altın, 10 gümüş, 4 de bronz madalya elde etti. İlk gün yarışlarında rekortmen sporcumuz Umut Uysal , 100 metrede altın madalyanın sahibi olurken, 4x100 metre yarışında ise Tibet Sancak, Oğuz Uyar ve B.Deniz Çelen’den oluşan ekiple Balkan ikincisi olarak gümüş madalya aldı. Yine Sakarya’lı sporculardan  Sıla Simay Harman ve Beyza Baş sırıkla atlama kategorisinde Gümüş madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar. İstanbul Burhan Felek Kompleksi içindeki Ekrem Koçak Atletizm Pisti’nde yapılan 50. Balkan U20 Atletizm Şampiyonası’nın son yarışlarında Sakarya’lı atletlerden Zehra Oral 4x100 yarışlarında Balkan üçüncüsü olarak Bronz madalya alırken, Sudenaz Şahin ise yüksek atlamada 8. oldu. 

‘’YENİ TESİSLERİMİZDE  DAHA ÇOK MİLLİ VE ŞAMPİYON ÇIKARTMAYI HEDEFLİYORUZ’’

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ;” Yaşayan Stat projesi kapsamında Yeni Sakarya Stadyumunda yaptığımız Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pistinde çalışan sporcularımız, Balkan Şampiyonasında büyük bir başarıya imza attılar. Yeni Tesislerimizde, daha çok milli ve şampiyon çıkartmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz.  Balkan şampiyonu olan Umut Uysal , Balkan ikincisi olan Sıla Simay Harman, Beyza Baş ve Balkan üçüncüsü olan Zehra Oral’ı tebrik ediyorum. Sporcularımızın yetişmesinde en büyük pay sahibi olan başta aileleri ve antrenörlerine de ayrıca teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)