banner2

banner1

banner22

Balaban galibiyeti değerlendirdi

Sakaryaspor Olağan Kongresine kadar yeşil siyahlılardan sorumlu olan Murat Balaban 3-1 galibiyeti değerlendirdi. Yavaş yavaş toparlanmaya başladıklarını belirten Balaban; “Kırşehir maçına göre hücumda daha iyi şeyler olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki haftalarda hücum anlamında daha iyi şeyler yapacağımızı ümit ediyorum” dedi.

SPOR 18.11.2020, 15:52 Editör: Ebru Bulut
banner48

“TOPARLANMAYA BAŞLADIK”

Sakaryaspor kendi sahasında ağırladığı Mamak FK karşılaşmasında 3-1’lik skorla galip geldi. Sakaryaspor Olağan Kongresine kadar yeşil siyahlılardan sorumlu olan Murat Balaban galibiyet ardından maçı değerlendirdi. Yavaş yavaş toparlandıklarını söyleyen Murat Balaban; “Konsantrasyon eksikliği de olabilir ya da şansız bir gol yedik diyelim. Sonrasında yavaş yavaş toparlanmaya başladık. Tabi rakip de golden sonra biraz daha üzerimize gelmek istedi. Ama biz sabırlı bir oyunla topu öne taşıyıp merkezden, kanatlardan hücumla toplar getirip sonuca gitmeye çalıştık. 1-1’i yakaladık. Sonrasında ikinci yarıya, devre arasına giderken 2-1 golü bulmamız bizi daha moralli kıldı, ikinci yarıya daha moralli başladık. İkinci yarıda da zaman zaman pozisyonlarımız oldu, yani daha da net pozisyonlarımız oldu. O pozisyonlarda biraz daha dikkatli olsak, pozisyonları yapabilirdik, skor daha farklı olabilirdi. Bugün arkadaşlarımız yine aynı oyun anlayışıyla mücadele ettiler. Kırşehir maçına göre hücumda daha iyi şeyler olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki haftalarda hücum anlamında daha iyi şeyler yapacağımızı ümit ediyorum. Arkadaşlarla da antrenmanlarda çalışacağız. Onların da yüreklerine ve ayaklarına sağlık. İnşallah daha iyi olacak diye düşünüyorum” dedi.

“OLUMLU YÖNDE ETKİ GÖSTERECEK”

Takımın bu sezon 11’inci maçında ilk defa üst üste iki maç kazanması ve diğer maçlara nasıl bir etkisi olur sorusu üzerine olumlu bir yönde etkisi olacağını dile getiren Balaban; “Ben arkadaşlarda şunu gördüm. İç sahada rahat bir galibiyet alamıyorduk. Artık 2 üst üste bir maç kazanamıyorduk. Onların biraz onlarda stresini gördüm ama bugün sahada kazanınca da o stresi üzerlerinden attıklarını ve bu seriyi de devam ettireceklerini düşünüyorum. Yani olumlu yönde bir etki göstereceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)