banner2

banner1

banner22

Balaban galibiyeti değerlendirdi

Sakaryaspor antrenörü Murat Balaban deplasmandaki galibiyet ardından açıklamalarda bulundu. Balaban; “Oyun olarak çok istediğimizi baştan alamadık, alamadık ama sonrasında dediğim gibi ikinci yarıda topa daha çok sahip olduk” dedi.

SPOR 29.11.2020, 16:35 Editör: Ebru Bulut
banner48

“TOPA ÇOK SAHİP OLAMADIK”

Sakaryaspor, deplasmanda Pendikspor ile karşı karşıya geldi. 2 golle 3 puan alarak galibiyet ardından antrenör Murat Balaban açıklamalarda bulundu. İlk yarıda istenilen futbolu yansıtamadıklarını belirten Balaban; “Bu hafta Pendik deplasmanı vardı. Pendik deplasmanı zor bir deplasman, iyi bir kadro yapıları var Pendikspor’un da bizim de Covid-19’dan sebep olmayan oyuncularımız vardı. Bazı sakat oyuncularımız vardı. Eksiklerle buraya geldik bu şekilde. Ama maçın başında baktığınızda topu tutamadık, topa çok sahip olamadık. Pas hataları falan yaptık. O arada tabi rakip yüklendi ama pozisyon vermemeye çalıştık. Maçın genelinde çok pozisyon vermediğimizi düşünüyorum. Daha çok yine ikinci bölge savunması yapıp sonra hücumları denemeye çalıştık. Golü yakaladık, güzel bir gol oldu. İkinci yarıda şunu söyleyeyim, ikinci yarıda da biz topa biraz daha sahip olduk. Biraz daha kontrollü olduk. Savunma duruşu olsun, hücumsal anlamda olsun, daha çok topa sahip olduk. Arkadaşlarımızın maçı kazanmasını bildiler. Artık bu maç geride kaldı. İyi mücadele ettik, yardımlaşmamız iyiydi. Bu maçta da bazı kazanımlarımızın olduğunu düşünüyorum. Artık önümüzdeki hafta Elazığ maçına bakacağız. İnşallah bu seri devam edecek, öyle ümit ediyorum” dedi.

“BURAYA GALİBİYET PAROLASIYLA GELDİK”

Takımın istediği futbolu sahaya yansıtabilmesi hakkında soru sorulması üzerine Balaban; “Kesinlikle biz buraya galibiyet parolasıyla geldik. Bütün planlarımız, çalışmalarımız o yöndeydi. Arkadaşlarımıza sürekli onu söyledik. Oyun olarak çok istediğimizi baştan alamadık, alamadık ama sonrasında dediğim gibi ikinci yarıda topa daha çok sahip olduk. Daha güzel işler oldu. Sonradan oyuna giren oyuncularımız oyuna birebir katkıları oldu. İkinci yarıda daha çok memnunum diyebilirim” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)