banner2

banner1

banner22

Akkuş stada alınmadı

Sakaryaspor’un Eyüpspor ile deplasmanda karşılaştığı mücadeleyi izlemeye gideceğini duyuran Uğur Akkuş stadyum kapısından geri döndü.

SPOR 03.02.2021, 16:29 Editör: Ebru Bulut
Akkuş stada alınmadı
banner48

MAÇA ALINMADI

Sakaryaspor'da birçok kez adaylığını açıklayan ancak son olarak iş yoğunluğu sebebiyle adaylıktan çekildiğini açıklayan Uğur Akkuş, bugün Eyüpspor ile Sakaryaspor arasında oynanan maçı tribünden takip etmek için İstanbul'a gitti. Mücadele öncesinde Eyüpspor’un misafir listesine adı yazılan Uğur Akkuş’un mücadelenin başlamasına kısa bir süre kala adının protokol listesinden silindiği öğrenildi. Uğur Akkuş’u önce konuk listesine alan Eyüpspor’un daha sonra neden bu şekilde bir değişiklik yaptığı ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Protokolde ismi olmadığı için Akkuş, stadyumu terk ederek ofisine geçti.

SAKARYASPOR YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA

Konu hakkında Sakaryaspor yönetimi de sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Yapılan açıklamada sorumluluğun kendilerinde olmadığı aksine ev sahibi takımdan kaynaklandığı belirtildi. Sakaryaspor yönetiminden yapılan açıklamada ise; “Bugün Sn. Akkuş'un stada alınmamasındaki sorumluluğun ev sahibi takımda olduğunu belirtir, pandemi döneminde müsabakalara girmek için iki kulüpten birinin protokol listesinde olmak gerektiğini hatırlatırız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur...” ifadelerine yer verildi.

UĞUR AKKUŞ'TAN AÇIKLAMA

Basın açıklaması

TFF yönetmelik ve talimatları gereği pandemi sürecinde stadyuma müsabaka görevlileri ve kulüp yöneticileri dışında kimse akredite edilmemektedir. Bu minvalde Sakaryaspor taraftarı olarak gönül verdiğim takımımın en önemli maçında desteklemek için TFF bölge müdürlüğü aracılığı ile Türkiye Futbol Federasyonundan yazılı izin belgesi ile talepte bulundum. Aynı temayül ve izin ile bu önemli Eyüpspor müsabakasında takımımızı tirübünden desteklemek isterdim. TFF başkanı Nihat Özdemir’den gelen talep yazısına rağmen Eyüpspor kulübünün nedensiz katı tutumu nedeni ile stadyumdan geri dönerek Sakaryasporumuzu ilgili kurumun yayınından takip ettim. Bizim amacımız Sakaryaspor'a tamamen destek olmak ve yanında olmaktır. Yine de bugün yaşananlara rağmen Sakaryaspor'a olan desteğimiz sonuna kadar devam edecektir. Camiamıza, takımımıza ve yöneticilere başarılar dilerim. 
 

Yorumlar (0)