banner2

banner1

banner22

30 sporcu katıldı

Süpermoto Şampiyonasının 3. Ayağı, sıralama turu ile Akyazı Kenan Sofuoğlu Pisti'nde düzenlendi.

SPOR 04.08.2018, 14:21
30 sporcu katıldı
banner48

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın 3. ayağı, Akyazı’da sıralama turlarıyla başladı. Kenan Sofuoğlu düzenlenen şampiyonanın sıralama turuna 30 sporcu katıldı.

Teknik kontrollerin ardından serbest ve sıralama antrenmanlarıyla start alan şampiyonada sporcular, bin 300 metre uzunluğundaki pistte hünerlerini sergiledi. 

Şampiyonada 65 cc, 85 cc, S 3 gençler, süpermoto A ve süpermoto B sınıflarında sporcular, sıralama turlarında en iyi dereceyi almak için mücadele etti.

Yarışlar hakkında bilgi veren TMF Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım, TMF ve Ege Motosiklet Kulübünün organizesinde Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın 3. ayağını gerçekleştirdiklerini söyledi.

‘Hedefimiz yarışçı sayısını artırmak’

Şampiyonada 5 kategoride 30 sporcunun yarıştığını ifade eden Yıldırım, "Sporcularımızın çoğu 11-16 yaş kategorisinde. Şampiyonadaki asıl hedefimiz yarışçı sayısını artırmak. O sebeple daha çok çocuklara ve gençlere önem gösteriyoruz. Sıralama yarışlarımızı yapıyoruz. Yarın da genel yarışlarımız gerçekleşecek ve akşamında sporcularımıza ödülleri verilecek. Seyircilerimizi yarışlara bekliyoruz, ne kadar çok seyirci olursa o kadar talep artar." diye konuştu.

Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın 3. ayağında yarışlar yarın gerçekleştirilecek. 

Yorumlar (0)