• Reklam
Reklam
Reklam

Sosyal medyadan duyurdular

Tatangalar sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama Kocaelispor’la oynanacak hazırlık maçında tribünlerin doldurulması için çağrı yaptı.

Sosyal medyadan duyurdular

Tatangalar sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama Kocaelispor’la oynanacak hazırlık maçında tribünlerin doldurulması için çağrı yaptı.

Sosyal medyadan duyurdular
Editor: Haberlisin
17 Ağustos 2019 - 11:17
Reklam

Yeşil siyahlı ekibimizin taraftar grubu Tatangalar sosyal medya hesabı üzerinden Salı günü saat 20:00’da oynanacak Kocaelispor hazırlık maçında tribünlerin doldurması için çağrı yaptı.
 
 

İşte o açıklama;

KOCAELİSPOR MAÇI HAKKINDA... | HERKES EVİNE, MARATON TRİBÜNÜNE!
Dünyada hayatın bir tek manası varsa o da sevmektir. Hatta mukabele edilmesini bile beklemeden sadece sevmek.
Biz, 1965’ten bu yana aşığım ben sana derken, kentte büyük depremler olurken, başımıza kazalar belalar gelirken, ellerimiz havada üçlü çekerken, okul bahçelerinde pankart yazarken, hep karşılıksız sevdik…
Aradan aylar geçmesine rağmen, dijital mecralarda Tatangalar’ın Bursa play-off’unda yaptığı tribün halen farklı kanallarda paylaşmakta ve dillere destan olmaktadır.
Biliyoruz! İçimizde bir huzursuzluk var… Can kırıkları var. Nefret var, yalanlar var… Bir yanımız bizi çoktan terk etmiş, kaçıyor… Melankoli ve hüsran var… Keşke bazı geceler hiç sabah olmasa diyoruz o tribün görüntülerine bakıp. Biliyoruz hepimiz kırgın ve küskünüz.
Ama! Dağlar, insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa, şimdi en güzel şiir, en güzel tezahürat, barıştır. Küskünlükleri bir kenara bırakmaktır.
Dünyada her şeyin bir ölçüsü tartısı vardır. Sevginin tartısı da fedakarlıktır. Fedakarlık yapmayanın sevgisine inanılmaz. Şimdi bağrımıza taş basıp sevgimizi avaz avaz bağırma vaktidir! Yaşar Kemal’in de dediği gibi, “Böyle dilsiz, böyle düşmanca, böyle bölük pörçük dolaşmayacağız bu dünyada” Sakarya’nın kalbinde, maraton tribününde omuz omuza olacağız!
Biz ki,
Hoşçakal Adapazarı yazılı enkazlar altından çıktık da terk etmedik bu şehri.
Biz ki,
Babamızı, kardeşimizi toprağa verdikten hemen sonra haykırdık sen çok yaşa diye.
 
Mevcut yönetimin güven vermediğinin, verdiği sözleri sürekli ertelediğinin hepimiz farkındayız. Fakat bugün geçici insanlar yüzünden sevdamıza yüz çevirirsek, ahirette bu uğurda ömürlerini tüketmiş yüzlerce insanın yüzüne nasıl bakacağız?!

Bütün semtler, ilçeler, altyapı, üniversite, lise ve il dışı temsilcilikler;
20 Ağustos 2019 saat 20.00’da.

HERKES EVİNE, ATATÜRK STADINA MARATON TRİBÜNÜNE!
Ve sayın Sakaryaspor yönetimi; Anadolu Güneşi, tüm bu zorluklara rağmen, sizlere rağmen, yeniden doğacaktır! Lakin unutulmamalıdır ki; Güneş herkesin üzerine eşit doğar ama gül başka, leş başka kokar! Bir şeyleri değiştirmek isteyen insan, işe önce kendisinden başlamalıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yolcular kaydetti
Yolcular kaydetti
Bildiğiniz hikaye
Bildiğiniz hikaye