• Reklam
Reklam
Reklam

"Sorun delege ise…"

Sakaryaspor Başkan vekili Cumhur Genç Sakaryaspor’un olağanüstü genel kurul öncesinde basın toplantısı düzenledi.

"Sorun delege ise…"

Sakaryaspor Başkan vekili Cumhur Genç Sakaryaspor’un olağanüstü genel kurul öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Editor: Haberlisin
20 Haziran 2019 - 14:47
Reklam

Rüstemler Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında başkanlığa adaylık sürecini anlatan Genç, “Bu makama talip olan insanlar bir şey söylüyorsa doğrudur. Gelirken biz bütçeyi sağladık ve sezona başladık ama bugün böyle bir durum var. Güvensizlik ya da değil. Eğer bu para hazırsa biz destekleyelim. Aday olmayalım. Sakaryaspor’un kaybedecek 2 günü yok. İnsanlara para hazırsa diyoruz ki Ekrem Yüce ya da Vali’ye bu parayı teslim edin, biz aday olmayalım diyoruz. Bizim söylemimiz bu. Paranın hazır olduğu ama delegasyon kısmında sorun olduğunu söylediklerini okuduk, bu yüzden biz destek olalım diyoruz” ifadelerini kullandı.
 
“BİZDEN YANA GELENLER…”
Genç, genel kurul öncesi tartışma konusu olan delegasyon sürecine ilişkin ise “Biz insanlara söyledik. Üyeliği açtık, 5 bin kişiyi üye yapalım. Kongreler yapalım dedik ama kimse üye olmadı. Çevremize söyledik, onlarda bizi kırmadı üye oldu. Tabi ki bizim için gelenler seçimini bizden yana kullanır ama biz bunu koz olarak kullanmıyoruz. Bülent Uygun’a biz destek sözü verdik. Eğer bu sorun çözülecekse sizin isminizle bu kulüp güzel yerlere gelir, bizde sizi destekleriz dedik” diye konuştu. 
 
“ÇEKİNCELERİ VARSA BİZ DESTEKLEYELİM”
Sakaryaspor’un mali kaynaklı sıkıntıları nedeniyle adaylık sürecinde bir süre çekimser kalan Cumhur Genç, “Biz gerçekler üzerinden gidiyoruz. Biz adaylığımızı görüşürüz. Adam diyor ki benim param var, o zaman bizde diyoruz ki buyurun aday olun, bizde sizi destekleyelim. Arkadaşlar paramız hazır diyorsa, böyle bir delegasyon çekinceleri varsa biz destekleyelim. Daha önce Zeki Toçoğlu’da, Ekrem Yüce’de kimseye açık destek veremez. Bu bir seçim. Herkese aynı şey söylenir, gelen her adaya aynı şeyi söyleyecekler. Bizde gitsek, Sayın İbrahim Nalbant’ta gitse aynı şeyi söyleyecekler. Ben olmayan insana sormuyorum, parayı vereceklerini söylediler ama delegasyon çekincesi var denildi, destekleriz diyoruz. Dilaver, Berkaycan, Zahit gibi isimlere ciddi teklifler var. Bu çocukları kaybetmemek için tutuyoruz. Arkadaşlar bizim paramız hazır diyorlar, bizde buna diyoruz ki buyurun gelin, bizde sizi destekleyelim diyoruz” dedi.
 
“BATUHAN VE BEYKAN İLE GÖRÜŞÜYORUZ”
Genç, adaylık sürecinde sarfettiği ‘5 milyon bulursam adayım’ sözlerinin aksine mevcut adaylık bütçelerinin 3 milyon TL olduğunu kaydederek, “Biz olanı söylüyoruz, 3 milyonluk bir bütçemiz var ancak sponsorlukla ilgili görüşme sağlayamadık. Dosyası olan herkesle görüştük, şehirde güven verip vermeme telkinini verecek kimse değilim. Bu şehirde herkes birbirini tanıyor. Arkadaşlar bizim paramız hazır diyor, bende diyorum ki buyurun arkadaşlar gelin, bizde sizi Sakaryaspor için kalben destekleyelim. Herkes görüşebilir, bizde Batuhan ve Beykan ile görüşüyoruz. Belki bu sezonda bizimle oynayın diyeceğiz ve alacaklar için muvaffakatname isteyeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
"BU YANLIŞ DEĞİL" 
Sakaryaspor yönetiminin sabah saatlerinde kamuoyuyla paylaştığı 3 futbolcunun federasyona başvurduğu gelişmesini de doğrulayan Genç; “Alacağı olan her futbolcu borç için federasyona başvurur. Bu çok normal bir şey. Yeni yönetimle anlaşarak bu sorunu çözerler. Oldu diyelim ki kongre de bir şey çıkmazsa bu çocukların sözleşmesi devam ediyor. Ne yapsın çocuklar? Bu sene Sakaryaspor’da oynayan çocuk başka kulüplerde oynayabilir. Bursaspor kendi altyapısından çocukları destekleyerek şampiyon oldu. Bizimde bunu yapabilmemiz lazım. Dışardan gelen çocuklar elbette başka yere gidebilir, bu yanlış değil” diye konşutu.
 
“KİMSE HAYAL SATMASIN”
Cumhur Genç, üç milyonluk bütçe toplamını yineleyerek, “Kendi aramızda 3 milyon TL’lik bütçemiz var ve İstanbul’dan beklediğimiz bir sponsorluk var ancak henüz netleşmediği için bir şey söyleyemiyoruz. Bülent Hoca’ya buyurun gelin dedik, bütçeleri varsa buyursunlar Belediye Başkanı ya da Vali’ye bu parayı Sakaryaspor için teslim etsin, biz aday olmayacağız. Burası Sakarya, herkes birbirini tanır. Kimse hayal satmasın. Bu kulüpte verilen sözlerin yüzde 70’i tutulmaz. 3 gün içinde bir şey yapılmazsa elimizdeki topçuları da kaybeder ve Allah korusun küme düşeriz” ifadelerini kullandı.
 
“BÜTÇE VAAT DEĞİL”
Sözünü verdiği 3 milyon TL’lik bütçenin vaat değil hazır olduğunu vurgulayan Genç “Sakarya ve dışarda olan Sakaryalılarla görüşeceğiz ve bu değerlerimizden destek alacağız. 3 milyon TL’lik bütçe vaat değil, bu hazır. Devre arasında transfer açılmadı çünkü BMC’den 2 Milyon TL gelecek denildi ve biz içerdeki adamlara borçları ödeyerek iç huzuru sağlarsak devam ederiz dedik. 5 ay Belediye Başkanı yoktu bu şehirde, biz ona rağmen yani destek almadan bunu buraya kadar getirdik. Bu takımla devam etme kararı aldık ancak sakatlık ve cezalar sebebiyle ilk 11’i yakalayınca Sakaryaspor 8 gol atarak galibiyet aldı” şeklinde konuştu.
 
“HER ŞEY FARKLI OLABİLİRDİ”
Genç, devre arasında sponsor aradıklarını ancak o günkü şartlarda bugünkü imkanların bulunmadığını aktararak, “Bu yüzden bu destek için şimdi saldırıyoruz. Hayaller ve vaatler gerçekleşmezse bu takımdaki çoğu oyuncu gider. Kadrosuz kalırız. Şehirde en güçlü olduğumuz zaman başlatılan kampanya vardı, bin 500 TL toplanabildi. En güçlü zamanımızda bu rakamı topladık. Kimseye bir şey söyleyemezsiniz, vaatler farklı olabilir ama gerçek bu. Bizim yediğimiz cezalar son 5 maçta numaralı tarafından ceza yedik hep. Maratondan ceza yemedik. Bu kulübün sorunlarını çözebilmek için çabaladık, daha iyi olabilirdik ama olamadık. Şampiyon olsaydık bugün çok farklı hikayeler olacaktı bu şehirde” dedi.
 
“SEYİRCİ HER ŞEYİMİZ AMA…”
Sezon içi bilet hasılatlarına ve taraftar desteğine ilişkin de açıklamalarda bulunan Genç, “Seyirci bizim her şeyimiz ama Play-Off’ları çıkartırsak en büyük hayal kırıklığımız seyirci oldu. Bu sene 10 bini geçtiğimiz sayı sadece 3 maç. Bu sene belediyeden çok destek alamadık, pazarlama konusunda başarısız bir yönetimdik. Ekibimiz dardı ve yetersiz kaldı. Başarısız mıyız? Finale kadar geldik ve son 3 yıldaki yönetimler başarısızlık değil bence. Biz her maç o stadı doldurabilsek bizim zaten başka hiçbir şeye ihtiyacımız yok. Uşak Maçı’nda daha ilk yarı bitmeden taraftar ıslıkladı, yuhaladı ve maçı kaybettik. Biliyorsunuz hepimiz oradaydık. Bu taraftar gelsin, adam gibi yönetilsin bakın birde kontrol edilsin çok farklı olur. Gerekirse madde koyacağız denetlenmesi için” şeklinde konuştu.
 
“DESTEK BULACAĞIZ”
Genç, başkan olması durumunda gelecek sezon planlamalarına ilişkin ise; “Benim üye olun çağrısı yaptığımda böyle bir niyetim olsa bende arkadaşlarımı üye yapardım ama bizim üyeliğimiz herkese açıktı. Bir engelleme yoktu, halka açıktı. Yine söylüyorum, gücüm var dedikleri için gelsinler, destek verelim diyoruz. Son 3 yıldır SSK ve vergi taksitlerini Belediye ödüyordu, son 5 ay hariç tabi. Bugün yapacağımız görüşmede de Ekrem Yüce ile bunu konuşacağız. Sakaryaspor’a göğüs ve forma reklamı alarak Sakaryaspor’a destek bulacağız. Transfer açıldı, çok teklif var çocuklara. Biz gelirsek takımı tutma sözü veriyoruz, bunu tutup transferi açmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.
 
PLANLAR TUTMAZSA…
Genç, “Diyelim ki gelmediler o zaman şehirde bazı şeylerin inanılırlığı sorgulanır. Gelirlerse, biz destekleriz. Deneme – yanılma şansımız yok. Yanılmamamız gerekiyor. Eğer yanılırsak takım dağılır, küme düşeriz. Olmayan şey üzerinden gitmiyoruz biz, benim bütçem takımı tutmaya yetiyor. Ben transferi açarım demedim. Diyorlarsa transferi açacak paramız var, ki demişler haberlerde var. Buyursunlar gelsinler, biz destek verelim. Biz tehlikeyi gördüğümüz için bu hazır paranın Vali ya da Başkana teslim edilmesini istiyoruz, etsinler. Destekleyelim. Doğru ya da yanlış, bunu kamuoyu vicdanına bırakıyorum” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakarya can aldı
Sakarya can aldı
Deniz Polisi buldu
Deniz Polisi buldu