banner2

banner1

banner22

3 Vakit ne olacak?

Söğütlü İlçesi’ne bağlı Sıraköy Mahalle Camii’nde 5 aydır imam yoktu. İlçe Müftülüğü sonunda vekil bir imam gönderdi. Ancak o imam da sadece iki vakit camide. Mahalle halkı tepkili, “3 vakit ne olacak”

Söğütlü 31.05.2018, 17:07
3 Vakit ne olacak?
banner48

YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

Sıraköy Mahalle Muhtarı Kamuran Akın, mahallenin tek olan camilerinde 5 aydır imam olmadığını belirterek, “İlçe Müftülüğümüze ve İlçe Kaymakamlığımıza yaptığımız müracaatlardan yeterli sonuç alamadık.  Aylardır bizleri ‘Atamalar sizinkine yetişmedi’, ‘Kursiyer, stajyerler var onları da size layık görmüyoruz’ ‘Nisan ayında vereceğiz’ gibi oyalamalarda bulunuldu. Ardından atama yapıldı denildi.  Taraklı’dan atanan imam ‘Ben gelemiyorum kaymakamımız izin vermiyor’ diye haber gönderdi. Bunun üzerine Söğütlü İlçe Müftülüğümüz yeni bir vekil imam gönderdi. O da iki vakitli yatsı/teravih ve sabah namazlarında var. Diğer vakitlerde yok. Bizim imam yılan hikayesine döndü. Buna da cemaatimiz ister istemez tepki gösteriyor” dedi.

“BİZ BULACAKMIŞIZ”

Muhtar Akın, Söğütlü İlçe Müftüsü’nün,  “Bizde imam yok, sen imamı bulacaksın bana getireceksin ben atama yapacağım, sen parasını ödeyeceksin” şeklinde bir ifadesi bulunduğunu da ileri sürerek, “Bizler de muhtarlık olarak, cemaat olarak, vatandaşlar olarak, ne yapacağımızı şaşırdık” şeklinde tepkisini dile getirirken,  Vali ve ilçe kaymakamından yardım istedi.

Yorumlar (0)