banner2

banner1

banner22

Yeni Başkan Uzun

MHP Sapanca İlçe Kadın Kollarında başkan değişikliği yaşandı. Yeni Kadın Kolları Başkanı Elif Saral Uzun oldu.

SİYASET 12.05.2018, 20:09
Yeni Başkan Uzun
banner48

2008 yılından bu yana MHP Sapanca Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütmekte olana Neriman Onbaş’ın il dışında ikamet edecek olması sebebiyle boşalan göreve yönetim kurulu kararıyla Elif Saral Uzun atandı.

AKTİF İŞ KADINI

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Sapanca İlçe Başkanı Berat Taner; “Yaklaşık 10 yıldır İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini sürdüren Neriman Onbaş’ın bir süre il dışında ikamet edecek olması ve önümüzdeki süreçte 24 Haziran Genel Seçimleri ve 1 yıl sonra da belediye başkanlığı seçimleri yapılacak olması sebebiyle bir değişiklik yapılması zorunluluğu doğmuştu. Biz de yönetim kurulumuzla durum değerlendirmesi yaparak başkan adayımızı belirledik ve yaptığımız oylama sonucunda oy birliği ile bu önemli göreve Elif Saral Uzun’u getirdik. Yeni Kadın Kolları Başkanı’mız Uzun, hepimizin bildiği gibi ilçemizde aktif bir iş kadını. Bunun yanında sosyal sorumluluk aktivitelerinde önemli işler yapan, eğitim, sağlık, yardım kuruluşlarında gönüllü olarak görev alan çok değerli bir arkadaşımız.

ONBAŞI’YA TEŞEKKÜR

Hepsinden önemlisi, 21 Ocak 1993 yılında görev için seyahat ederken geçirdiği trafik kazası sonucu kaybettiğimiz, dönemin Milliyetçi Çalışma Partisi İlçe Başkanı Nurettin Saral’ın kızı. Nurettin Saral, Ülkücülük davasına çok değerli katkılarda bulunmuş, sadece Sapanca’da değil tüm Türkiye’de tanınan bir isimdi. Siyasi yasağının kaldırılması sonrası siyasete tekrar dönen Türkeş’in MHP’nin Genel Başkanı olmasını istemeyenlerin karşısında dimdik durmuş, Merhum Başbuğumuzun izinden asla ayrılmamış çok değerli bir dava adamıydı. Çok manidar ki o günlerde Türkeş’in genel başkan olmasını istemeyenler bugün başka partilerde siyaset yapmakta ve Türkeş’in yanında duranların çocukları tıpkı Elif Saral Uzun gibi  ülkesine, ülküsüne, partisine sahip çıkmaktadırlar. Bu vesileyle uzun yıllar boyunca Kadın Kolları Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren, evinden, ailesinden fedakarlık yaparak davasına hizmet eden Neriman Onbaş’a Sapanca İlçe Teşkilatı adına teşekkür ediyorum. Yeni Kadın Kolları Başkanımıza da çıkmış olduğu bu mukaddes yolda başarılar diliyorum” diye konuştu.

DAVAMIZA SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYORDU

Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanması sebebiyle bir teşekkür konuşması yapan Elif Saral Uzun ise bu göreve atanması sebebiyle gurur duyduğunu söyledi. Uzun; “Yüce Türk Milleti’nin bir ferdi olarak, Türk Milletine hizmet etmek için uzun yıllar boyunca ülkücü kimliğimize yakışır bir şekilde çeşitli sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulundum. Şimdi ise mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum teşkilatım beni Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirerek hizmet gayemizde yeni bir yol açtı. Çok mutlu ve çok gururluyum. Ülkemizin ülkücülere ihtiyacı olduğu bugünlerde, birileri gibi partimizi terk etmek yerine, devletimize, milletimize ve davamıza sahip çıkmamız gerekiyordu. Ne mutlu ki teşkilatım bana bu fırsatı verdi. Üstlendiğim görevin ağırlığının bilincinde ve sorumluluklarımın farkındayım. Babamızın bize miras bıraktığı bayrağı daha ilerilere taşımak için gayret edeceğime ve ülkücülük davasına gücümün, ömrümün yettiğince hizmet edeceğime hepinizin huzurunda söz veriyorum. Beni bu göreve layık görerek onurlandıran İlçe Başkanımız Berat Taner, Yönetim Kurulu Üyeleri ve tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Yorumlar (0)