banner2

banner1

banner22

Yazılı açıklama yaptı

Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, partisinin kuruluşunun 74. yıl dönümüne ilişkin, yazılı açıklama yaptı.

SİYASET 06.01.2020, 10:55 Editör: Aysima Kortak
Yazılı açıklama yaptı
banner48

Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, partisinin kuruluşunun 74. yıl dönümüne ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Bugün, 74 yıldır yorulmadan, yılmadan devam eden hürriyet mücadelesinin, mücadelemizin, bizden sonra da sahiplenilecek demokrasi davasının ateşinin yandığı, ateşimizin yandığı gündür. 7 Ocak 1946’da kurulan Demokrat Parti, kuruluşu ile Türkiye’ye ‘yeni bir rota’ çizmek noktasında en ciddi iradeyi ortaya koymuştu.  Demokrasi tarihimizde demokrat misyonun siyasal temsilcileri her zaman milletten yana, haklıdan yana tavır almışlardır. Bizler 74 yıldır, adalet dedik, demokrasi dedik, hürriyet dedik, demeye de devam edeceğiz. Adı ak olan bir partinin adalet adına, hürriyetler adına, demokrasi adına yaşattığı karanlığı ilkelerimiz ve büyük Türkiye idealimizle aydınlatacağız. Siyasetin içerisinde inişler ve çıkışların olduğu bilinciyle, kurucu irademizin ortaya koyduğu ruha, fikriyata, temel değerlere, abide şahsiyetlerimizin ortaya koyduğu hizmetlere bağlı kalarak hiçbir zaman yılmayacağız. Genel Başkanımız Afyon milletvekiliniz Gültekin Uysal’ın katılımıyla Aydın’da Hidayet sayın Kültür Merkezinde etkinlik düzenlenecektir" dedi.

Yorumlar (0)