banner2

banner1

banner22

Yavuz’dan CHP’ye sert cevap

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, deprem güvenliği nedeniyle boşaltılan 17 okulla ilgili CHP’yi sert sözlerle eleştirdi. Yavuz ayrıca şehirde hayata geçirilecek projeleri sıraladı.

SİYASET 09.02.2020, 12:41 Editör: Aysima Kortak
banner48

AK Parti Adapazarı teşkilatı Reisoğlu Tesislerinde kuruluştan günümüze emek verenler konulu toplantı düzenledi. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, milletvekili arkadaşları, belediye başkanı ve teşkilat mensuplarının da bulunduğu toplantıda yıkılacak okullar üzerinden CHP’yi sert sözlerle eleştirirken şehirde yapılacak projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’u manüpilasyon yapmakla suçlayarak ‘Söylediklerinin yüzde 100’ü yanlış’ dedi.

HİÇBİRİ DOĞRU DEĞİL

Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “ CHP zihniyetinden bahsetmek istiyorum. Ben gece bu sunum için çalıştım. Yapacak çok işimiz var. Onlar konuşacak biz çalışacağız. Bazen de millet gerçeği bilsin diye perdeyi açacağım. Okullarla ilgili manipülasyonları ve gerçekler konusunu izliyorum. Uzun süredir gündemi meşgul ediyorlar. CHP hasarlı okullarla ilgili ne söylediyse yüzde 100’ü yanlış” dedi. Önümüzdeki günlerde yapılacak bir toplantıda da Tank Paleti masaya yatırmak istediklerini belirten Yavuz, “10 tane soru sorduk. CHP zihniyeti ne yapar. CHP zihniyeti algı operasyonu yapar. Depremden sonra Sakarya’ya yapılan yatırımları gelsinler gezdirelim. Kemal Kılıçdaroğlu ne yaptı. Kılıçdaroğlu’nun sözlerini iki gündür düşünüyorum ama hiç biri doğru değil” ifadelerini kullandı

17 OKUL TAMAMEN BOŞALTILDI

“Kemal Kılıçdaroğlu 17 yıl boyunca çocuklarımızı tabutluğa gönderdik diyor. Nereden başlatmış süreci? AK Parti’den başlatmış. Onun kafasında başka bir dönem yok zaten. Hadi bunu 99 depremiyle başlatsa anlayacağım. Bunun öncesi de var. Bu okullar önceki okullar. Bu 117 okulun 101 tanesiyle ilgili güçlendirme kararı çıktı. Yüzde 90 oranında güçlendirildi. Yıkım kararı yok, boşaltılsın denmiyor, ağır hasarlı değil, orta hasarlı değil bunlar. Sadece yeni deprem yönetmeliğine göre her birine farklı olacak şekilde güçlendirme yapılsın denen oldular. 7 okulla ilgili yıkım kararı vardı ve boşaltın demişlerdi. Hemen 2019’un yaz ayında boşaltıldı. Bakın 2019’un yaz ayı şimdi değil. O zaman boşaltıldı onlar. Bu çalışma yapılırken 17 okulun boşaltılıp yerlerine yeni okul yapalım mantık bu. Bu 17 okulun da tamamı boşaltıldı.”

“BOŞALTILMASI GEREKEN BAŞKA OKUL YOK”

“Bakın o 21 okulun hikayesi, bakın nasıl dönüştürüyorlar. Hasarlı binalar diyorlar, yıkılması gereken binalar diyorlar. Bu yazıya dayandırıyorlar. Bakın vali beyin yazısı. Yıkılacak okul demiyor vali, ama bu Engin Özkoç’a, Kemal Kılıçdaroğlu’na vardığında hasarlıya dönüşüyor nedense. En son boşaltılan okula ilişkin karar Ocak 2020’de çıktı. Bunlar diyor ki Elazığ depremi olmasaydı bunlar boşaltılmayacaktı diyorlar ya. Ne alakası var. Elazığ depremi 24 Ocak. 22’sinde Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Müdürüne diyor ki yeni test ettiklerimizin içerisinde yığma taştan, hasarlı değil ama bunları boşaltalım yenisi yapmaya kurgulayalım dediği okulların sayısı 17, haberi ve kararı 22 Ocak’ta Milli Eğitim Müdürüne bildirildi. Türkiye’de en fazla güçlendirilen okul Sakarya’da gerçekleşmiştir. Halen içinde eğitim yapılan ancak boşaltılması gereken herhangi bir okul yoktur. Bir numaralı işimiz eğitimdir. Devlette böyle gördüğü için en büyük payını eğitime ayırıyor ve onun için de en sağlam binalar okullara ait olsun dendiği için böyle davranılıyor.

“BİN YATAKLI HASTANENİN TEMELİNİ ATIYORUZ”

Yavuz bin yataklı hastanenin bu yıl içerisinde temelinin atılacağını belirterek, “70-80 yıldır merkezde toplam hastane yatak sayısı bin yatak yokken biz şimdi bir çırpıda birkaç ay içerisinde belki çünkü bu yıl içerisinde kesin başlayacak bin yataklı hastanenin temelini atıyoruz şimdi proje ihalesinin çalışması yapılıyor. Şimdi Türkiye’nin en büyük atletiz pisti yapılıyor. Türkiye’de en büyük kapalı atletiz pisti 60 metre iken bizim Sakarya’da, stadyumun altında 120 metre büyüklüğünde yapılıyor. Mollaköy tarafında Türkiye’nin en marka en güzide kano - kürek parkurunu Sakarya’da yapmanın sözünü bakandan bir kez daha aldık.”

Yorumlar (1)
ahmet çileci 8 ay önce
2019 YILI KASIM AYI SONUNDA AÇILACAĞINI SÖYLEDİĞİNİZ DOĞUMEVİ KONUSUNA DA AÇIKLIK GETİRE BİLSEYDINIZ KEŞKE