banner2

banner1

banner22

Yavuz projeleri anlattı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, son 3 sene içerisinde yapılan yenilikler hakkında sunum yaparak bilgi verdi. Yavuz, "Sakarya’nın beklentileri olan tüm sorunların tam yüzde 90’ının en az bugün çözüme kavuşturulmuş olduğunu gördük" dedi.

SİYASET 22.06.2021, 10:36 Editör: Aysima Kortak
Yavuz projeleri anlattı
banner48

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı’nın düzenlediği organizasyonda AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Çiğdem Erdoğan Atabek, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce basın mensupları ile bir araya geldi.

SORUNLARIN YÜZDE DOKSANINI ÇÖZDÜK

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Yavuz, “3 yıl önce Sakarya’nın temel sorunları ve beklentileri nelerdi başlığını attık. Aslında kastımız şuydu; 2018 milletvekili seçimlerine girerken Sakarya’da temel sorunlar ve beklentiler neydi onları bir cevaplamak istedik. Biz bunları 7 başlık altında inceledik. Seçimlere giderken, Sakarya’nın beklentileri olan tüm sorunların tam yüzde 90’ının en az bugün çözüme kavuşturulmuş olduğunu gördük. Kalan yüzde 10’luk kısmın ise çok kısa sürede çözüme kavuşacak. Bundan sonra yeni hedeflerimiz olacak” dedi.

“BİN YATAKLI KAPASİTESİ ARTTI”

Sağlık alanında yapılan yatırımlar ve yenilikler hakkında konuşan Yavuz, “Bin yataklı şehir hastanesi 1 milyar 248 milyon TL'ye ihale edildi. Bütün sağlık hizmetlerinin karşılandığı bir kampüse inşallah kavuşmuş olacağız. Bu arada yeri ile ilgili bir sorun yok, yeri baştan beri belli. Yeri, projesi ve ihalesi de belli Alandüz'ündedir. Yatak kapasitesi bin 471’e kadar çıkacak. Sadece acil servis 70 müşahede yatağı ve 13 poliklinik ile hasta kabulü yapacak. Ambulans helikopterlerinin iniş ve kalkışı ii ‘Heliport’ inşa edilecek. Şehir hastanesi bünyesinde 448 yataklı genel hastane, 118 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 121 yataklı onkoloji hastanesi, 68 yatak kalp ve damar cerrahi olmak üzere 4 hastaneden oluşuyor. Her branştan 300 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. 1.96 milyar TL sağlık yatırımı yaptık.

“ACİL DURUM DÖNEMSEL OLMAYACAK”

Acil Durum Hastanesi'nin SEAH'ın yanına yapacaklarını çünkü TOYOTA Hastanesi'nin yanında yer bulamadıklarını aktaran Yavuz, '' Orman Bölge Müdürlüğünden bir hafta 10 gün gibi kısa sürede araziyi aldık. Sadece Orman Bölge Müdürlüğü'nün lojmanı kaldı, o da bir hafta içinde boşaltılıyor. İnşaat çalışması başlıyor ve 90 gün içerisinde bitecek" ifadelerini kullandı. Ayrıca Acil Durum Hastanesinin dönemsel olmadığını, kalıcı olduğunu söyleyen Yavuz, "Sadece salgın, deprem ve afet dışında da hizmet vermeye devam edecek. Hastanede son teknolojiye sahip tıbbi cihazlar, 6 ameliyathane, 48 yoğun bakım yatağı, 5 diyaliz ünitesi, 12 müşahede yatağı ve iki acil servis poliklinik olarak hizmet verecek" şeklinde konuştu.

“YENİ ADLİYE BİNASI KISA SÜREDE”

 Yapılması planlanan yeni adliye binası hakkında da bilgilendirmede bulunan Yavuz, “Yeni adliye binamızın yeri belli. Camili’de inşaa edilecek. 36 dönümlük arazi üzerinde yapılacak. Yatırım bedeli ise 490 milyon TL. Yapım ihalesin önümüzdeki birkaç ay içinde yapılacak. Yeni adliye binası içinde çocuk, kadın, yaşlı ve engelli gruplar için adli görüşme ve gözlem odaları olacak. Engelli otoparkı, rampası, kılavuz yüzey ve uyarıcı plaklar yer alçak. Ayrıca içinde PTT, banka hizmetleri için donatılar yer alacak.  Mevcut Adliye binası 10 bin metre kare kullanım alanına sahip. Yeni binanın ise 100 bin metre kare kullanım alanı olacak" dedi.

“İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ”

Recep Uncuoğlu, “Pandemi sürecinde uyarı yayınlarına devam eden basın mensuplarına teşekkür ederim. Esnafımızın yaşadığı zorluklar ilk günden itibaren alınan tedbirler neticesinde bir nebzede olsun vatandaşlarımızın bütçelerine katkı olsun diye birçok imkânlar seferber edildi. Sakarya’da Büyükşehir Belediyemiz ilk günden itibaren alınan tedbirlere önemli katkılar sağladılar. Bin yataklı hastanemizde de kapasitelimizi ikiye katlayacağız, Türkiye ortalamasının çok daha üzerinde olacak. İnşallah Sakarya’da sağlık bir marka haline gelecek” dedi.

“SAKARYA İMAJINA KATKI SAĞLAYALIM”

Çiğdem Erdoğan Atabek, “Son iki haftadır basın sektöründeki arkadaşlarla toplantılar yapıyoruz. Oralarda da sık sık tekrarladığımız bir şey var. Pozitif gündem de haberler yapmak dolayısıyla Sakarya algısını bizimde ulusal medyada değiştirme adına sizlerin desteği çok önemli. Pozitif gündem haberlerine çok daha fazla yer vermek gerekiyor ki ulusal platformda da Sakarya’nın imajına katkı sağlayalım” dedi. Yunus Tever ise katılan tüm basın mensuplarına teşekkür ederek toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

“SAKARYA DEVAMLI BÜYÜYOR”

Kenan Sofuoğlu, “Geçen akşam Ali İhsan Yavuz abime de söyledim artık çok fazla konuşmayacağız. Çünkü söylediğim her şeyi cımbızla çekip erk niyetli bir şekilde kullanıyorlar. Vekillik tamamlanana kadar konuşmayacağım çünkü konuştukça bir şeyler çıkartılıyor” dedi. Ekrem Yüce ise, “Sakarya’mız için yapılan yatırımları görme fırsatı bulduk. Biz bir bütünüz ve bütün olarak bu işleri götürmeye çalışıyoruz. Sakarya’da güzel şeyler oluyor ve artarak devam edecektir. Sakarya boş geçmiyor devamlı olarak büyüyor” dedi.

Yorumlar (0)