banner2

banner1

banner22

Yaşar DP İl Gençlik Kolları Başkanı oldu

Demokrat Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine Berkant Yaşar getirildi. Gültekin Uysal'ın Türkiye’nin en genç siyasi lideri olduğunu belirterek, Demokrat Parti'de olmaktan büyük onur ve gurur duyduğunu ifade etti.

SİYASET 02.07.2020, 15:24 Editör: Ebru Bulut
Yaşar DP İl Gençlik Kolları Başkanı oldu
banner48

“DEMOKRATLARIN VARİSLERİYİZ”

Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine getirilen Berkant Yaşarın konuyla ilgili açıklaması şöyle: “Her karış toprağının, her renkten insanın kutsal olduğu bu topraklarda, Türk Demokrasisinin ana yurdu ve beşiği olan memleketim Sakarya Gençlik kolları başkanlığı görevine başlamaktan onur duyuyorum. Bu görevi bana layık gören Gençlik Kolları Genel başkan yardımcımız Sayın, Serdar Eriş’e, İl başkanımız İsmail Ergül ve yönetim kuruluna, Merkez Karar Kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Türkiye’nin geçmiş dönemlerinde bu ülkeye en büyük hizmetleri gerçekleştiren merkez sağ misyondur. Ben de bu misyonun üyesi ve Demokrat Partiye gönül vermiş birisi olarak Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanlığına atandım. Türkiye’nin en genç siyasi lideri Gültekin Uysal ile birlikte ülkemin kalkınması için Demokrat Parti’de siyasi çalışmalarımı devam ettiriyor olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm siyasi büyüklerime müteşekkirim.  Büyüklerimizin temelini oluşturduğu, Demokrat Parti çatısı altında gençler olarak birlikte daha güzel yarınlar inşa edeceğimize inancım tamdır. Sayın, Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ın dediği gibi ‘Miting meydanlarında değil darağacı altında kefen giyenlerin partisidir Demokrat Parti’ Bu ülkeye ve bu millete hizmetkarlık vazifesi demokratların mirasıdır. Bizler de bu ülkede aydınlığın, özgürlüğün ve refahın teminatı olan demokratların varisleriyiz. Demokrat Gençlik Türkiye’yi yeniden aydınlatmak ve daha güzel bir geleceğe ulaştırmak için gayret edeceğiz.”

BERKANT YAŞAR KİMDİR?

Sakarya doğumlu olan Berkant Yaşar, ilk ve orta öğrenimini Söğütlü Fındıklı da, lise eğitimini Tansu Çiller Lisesinde tamamladıktan AÖF işletme yönetiminden mezun oldu.

Yorumlar (0)